Autók » Toyota » Avensis (2011-2015)

Avensis 1,8 Benzin

Hatalmas szerelem

Előtte egy Turbó dízeles Ford Focusom volt.
Miután kétszeri motormeghibásodás miatt 600.000.-Ft ot kellett költenem rá megkérdeztem a szerelőt, hogy milyet vegyek. A Mazda 6-ot és az Avensist javasolta.

Hosszas keresés indult be egy korrekt kereskedővel, aki Németországból hoz be autókat, Mazdát nem találtunk, de ezt az Avensist a megadott paraméterekkel igen. (Nem voltak extra kívánságaim, de ragszkodtam, hogy 4-5 éves legyen és lehetőleg ellenőrzötten 50.000 km-nél kevesebbet fusson, ja és a tolatókamera)

Mikor megjött egyből beleszerettem, kivül belül szép, visszafogott, elegáns.

Ez az autó tényleg azt az élményt adja, amit írnak róla, hogy már már unalmasan megbízható.
Én 50.000.-km-t megyek egy évben a szakmámból adódóan arra volt szükségem, hogy kényelmesen (192 cm magas vagyok) és biztonságosan eljussak A-ból, B-be.

Mivel szívóbenzines a motor ezért teszi a dolgát, elhordtam a rendszeres szervizekre, kicserélték, amit kell, nem volt vele több dolgom

Egyedül a kuplung adta meg egyszer magát, arra meg azt mondták, hogy 250.000 km felett előfordul.

Még most is ezt hajtanám, ha egy agyatlan, orvosilag eltiltott véglény nem törte volna technika totálkárra.
Minden követ megmozgattam, hogy megjavíttathassam, de tényleg nem érte volna meg. Jellemző még az autó utolsó szolgálatára, hogy a bal hátsó ajtónál történt az ütközés, ami behorpadt, de ennek ellenére nyílt, záródott. Valamint a balesetből mindenki sérülés nélkül szállt ki az autóból.

Pozitívumok:
Kényelem
Utastér kialakítása
Kezelőszervek
Fogyasztás
Szervízköltség

Negatívumok
Csomagtartó lehetne nagyobb is, de el lehet benne férni

- Kuplung beesett 280.000.-km nél. - 200.000.-Ft ért cserélték ki kompletten

Autoclassic Szeged

Fenntartási költség (10) Évjárat 2011
Előző autója? Focus Következő autója? Toyota
Verdikt (9.7/10)

Toyota Avensis 2011 (2012)