Autók » Toyota » Auris (2012)

Auris 1.6 benzin

Lesz ez jobb is...egyszer :)

Üdv mindenkinek.
Nem tudom mennyire olvassátok még ezt a típust,de azért írok pár szót.
Igazából pár hónapja vettem az autót,
Eddig nagyjából azt hozta amit elvártam,kivéve a városi fogyasztást,ami kíméletes vezetés mellett is inkább 9 liter mint alatta. Volt hogy 16 litert irt ki egy pár kilométeres szakaszra megállás után. Ami azért szerintem elég durva.. Utolag mar ha lehetne inkabb a hibridet vettem volna az biztosan jobb valasztas ha foleg városban hasznalja valaki. Autópályán minden ok 130 és 4 Szemely tele csomagtartó 6.5, autóút az főleg nagyon ok az 5 literes átlaggal 90es tempóval.
Vezetési élmény az nagyjából felejtős, kb annyit ad vezetés téren mint egy egyes Swift, még a hangja is olyan. Mások ódákat zengenek a pontos váltóról..Hát az sem egy prémium érzet...főleg amikor hatra menetbe tenned és csak harmadjára engedi miután előtte kétszer kapcsoltál egy egyest...pedig vigyázok rá kímélem..mert nem volt könnyű összerakni az új árát...közel 7 millió..van aki ennyiért megveszi? Ha nem lett volna rá 1.5 millió akció én se vettem volna meg.
Valljuk be azért ez messze van attól a "legendától"amit mindenki hall róla..
Na de a következő 10-15 év eldönti, hogy milyen is lesz vele,ha valaki esetleg most gondolkozik vásárláson kérdezzen nyugodtan szívesen válaszolok, nekem is jól jött volna.
Update:a hátramenet problémákra a váltó jellege volt a válasz a szervizben. Ok ezt eddig is tudtam, de ettől nem lett jobb a helyzet :)
Ha továbbra is fentall a probléma vigyem vissza és ránéznek. Mitől gyógyulna meg?

- Még semmi.De ez elvárható egy új autótól.
- Na ez azóta már módosult..
- Jobb oldali féltengely szimmering el kezdte ereszteni a váltó olajat.. higy mitől az nem derült ki, de megcsináltak garanciában.
- A váltó még mindig akad de a tanacs:használjam aztán visszatérünk rá ..
- Na ezzel se lettem előrébb.

Az első szerviz. Debrecen Toyota kereskedés.

Fenntartási költség (4) Évjárat 2018
Előző autója? Stilo Következő autója? Még nem tudom..
Verdikt (6.1/10)

Toyota Auris 2012 (2013)