Autók » Toyota » Auris (2007-2009)

Auris HSD

Megbízhatóság mindenek felett

In medias res: ha a vezetés örömét keresed, lapozz tovább, nem itt fogsz rálelni. Minden másra ott a MasterCard - illetve a Toyota.

Saját, kevésbé ésszerű autóm mellé családi-asszonyi használatra kerestem olyan autót, amivel a lehető legkevesebb problémám lesz. Megtaláltam. Bő 8 éve használjuk, napi gyilkolásban, pesti dugóban, budai hegyeket mászva, esőben, hóban, fagyban. Sosem volt ilyen megbízható autóm, egyetlen egyszer sem szívatott meg, kizárólag olajcserén voltam vele szervizben.

Ez az első hibrid autónk, és nagyon nem bántam meg. Előnye a szerény dízeles fogyasztás, városi használatban a csend, a megbízhatóság, és még pár ilyen apróság, hogy a 110.000 km alatt nem kellett fékbetéteket (se) cserélni. Hozzászoktatja az embert, hogy optimalizálja a vezetési stílusát, de egy egyórás városi átkelést simán lehet vele abszolválni úgy, hogy csak a generátorral fékez, a féket nem használja. Persze ez is a fékpedállal működik, csak ésszel, kis előrelátással kell adagolni. Hátránynak mondanám a nagyon szintetikus vezetési élményt és az autópályán viszonylag magas zajt. Félreértés ne essék, egyáltalán nem kellemetlen vezetni - csak semmilyen. Örömet nem okoz, kényelemben elvisz A-ból B-be, 5000 alkalommal is ugyanúgy, megbízhatóan.

Összegezve azt gondolom, hogy sok olyan élethelyzet van, amire ez az autó a jó megoldás. Nagyrészt, de nem kizárólag városban autózva, agglomerációból ingázva szuper. Ha havonta egyszer elmentek az ország másik végébe a nagyszülőkhöz, azt is tudja, legfeljebb azon veszed észre magad, hogy az autópályán se mész 120 fölé, mert hangos lesz. Ha viszont sokat jársz vidékre, netán ott élsz, és a sűrű városi forgalom a ritka élményed, akkor nem biztos, hogy ez a te autód. Ebben az életformában kevésbé fogod élvezni az előnyeit, és jobban fognak zavarni a hátrányai.

- Hihetetlen, de semmi.

Toyota Schiller Váci út