Autók » Suzuki » Vitara (2014)

Vitara 1.4 T Gl+ 2019

Imádtam és utáltam mindennap

Újonnan vettem meg 2019 februárjában. 5 hónapot bírtam vele.Egy 12 éves Golfból ültem át...
Egyszerre imádtam és gyűlöltem.
Külső:Eleje szerintem és és esztétikus,a hátsó lámpák a facelifttel borzalmasan el lettek rontva.Nagy autónak látni ,de nem az.
Belső:A design számomra fogható,az anyagminőség botrányos.Kemény műanyag mindenhol és vékony lemezek mindenhol is.A kormányt jó fogni az ülések is elég jók voltak új korában.
Szerettem mert:Nagyon jól megy,élmény vezetni,magasan ülsz,viszonylag jó a helykínálat is.
Ami miatt eladtam:
Nem titok, az ár/érték aránya miatt győzött az 1.0-as Seat Aronával szemben.Megbántam,hogy megvettem.
A fényezése a pocséknál is pocsékabb.Karcolódik és gyárilag borzalmasan van fújva.
A fejegység és a hangtechnika a szokol rádió színvonalán van.
A váltó új korától kezdve akad,erre a szervizben azt mondták,hogy ez természetes,be kell kopnia.Ez 7-8 ezer km után majdnem így lett.Azóta csak a 4.be kell úgy berántani a váltókart mint egy Ifában.
Ha nagyon megsütötte a nap a műszerfalat,nyöszörgött.Hidegen meg itt-ott zörgött.
Az első díszrács krómozásának a lakkrétege elkezdett lepattogni.

Ezidőtájt beléptem a FB-on. a vitara csoportba,ahol ezt tapasztaltam:
Minden héten újabb és újabb tulajok panaszkodtak valami hiba miatt.Ekkor elkezdtem gyanakodni ,hogy nem egyedi problémákról van szó.
Ezután jöttek az újabb pofonok
Pár hónap és pár ezer km. után elkezdett a lökhárítóról peregni a festék az alsó részén.Vezető ülést a 83 kg-ommal gyakorlatilag kiültem.Kormány bőrözése elkezdett hámlani.

Ekkor mondtam azt,hogy elég volt belőle.Eladtam

Összességebén az autó iszonyat gyorsan pusztul.Lehetett volna ebből jó kocsit csinálni,mert a konstrukció jó lenne.Csak az összeszereléssel, anyaghasználattal vannak gondok.

Visszaültem egy új Golfba...1,5 millióval drágább ,de össze sem lehet mérni a 2.-őt.

- Lökhárítók festése. - Vezető ülés - Kormány

Fenntartási költség (5) Évjárat 2019
Megbízhatóság (10) Vezetett km 12000
Előző autója? Golf Következő autója? Golf VII
Verdikt (5.7/10)

Suzuki Vitara 2014 (2015)