Autók » Suzuki » Swift (2017)

Swift 1,2 GL+

A szokásos japán átlagautó,kiemelkedő minőségben.

Az autót 2019 nyarán vettem Németországban szalonból. 16 km volt benne,ami ugye null kilométeresnek számít.Fekete metál festés,tolatókamera stb, ami itt Comfort az Magyarországon a GL+ felszereltség,de csak majdnem. Itt ugyanis van olyan,hogy Német változat,vannak benne apró pluszok,amik esetleg más országokban nem kaphatóak.És ez igaz az alap verzióra is.De nem ez a lényeg.Ami nagyon tetszik,az a fogyasztás. Most 10.01.2020 van,megy a fűtés és így fogyaszt 5 litert,javarészt városban használom. Nyáron légkondi mellett 4,6 volt a fogyasztás.Ha hazautaztunk vele Magyarországra,a több mint ezer kilométert alig picivel több mint egy tank benzinnel tettük meg. konkrétan 48 literből kijött.Jó, tudom,dízelesnél még kevesebb lenne, de ez is nagyon remek!!! A páromnak tavasszal vettünk egy másik suzukit,szintén szalonból,egy Celeriót,ami szintén nagyon jó volt,de beleszeretett az enyémbe,ezért vettünk neki is egy új Swiftet.Ugyanolyan felszereltséggel,ugyanolyan színnel, aztán néha kavarodunk,ki kiét vezeti :D Legenda vagy sem,de a német benzinnel többet bír menni az autó,ezt tpasztaltam,legalább 50-70 kilométer a német benzin javára, ez mitől van???Nem vagyok kis darab,100kg, de nagyon kényelmes számomra. a csomagtartója is megfelelő,három ember,szülők+gyerek,csomagját elnyeli és vígan hordozza. Az autó könnyű,a rádiója megfelelő,ülése kényelmes,jól tart,hosszú úton sem fárasztó. Ami negatívum,nincs benne pótkerék.Ez a defektjavító szett nem a legjobb ötlet. Éjjel,sötétben ki keresgéli a gumin a lyukat,pláne esőben? Szerencsére nem volt rá szükség soha.Azért ezt az egykettes motort választottam,mert megfelelő karbantartás mellett,ez a motor örök élet + tíz év. Karácsonyi hazautazásnál az út mellett lerobbant hazafelé tartó autók között nem láttam lenézett Suzukit,még régebbi évjáratút sem.Ellenben levetett német prémiumokat annál inkább.Nem kell félteni ezt a kiskocsit,meg tudja védeni a jó hírét. Aki hezitál egy ilyen autó vásárlásán,csak ajánlani tudom,tegye meg bátran. Kap egy nagyon megbízható,hűséges társat akár évtizedekre is. Sok jót hallok az új,szintén Japánban gyártott Ignisről is,remélem,hamarosan azt is kipróbálhatom ;) Made in Japan Forever

- semmi

Németország