Autók » Suzuki » Swift (2005-2010)

Swift 1.5vvt,aut.

Ilyen úri autóm még nem volt

2006 áprilisában vásároltuk,ez volt a swift csúcsmodellje. az azóta eltelt idő alatt nem volt vele semmi baj,még izzót sem cseréltem benne,pedig minden nap használva van.a mostani hidegben is jól indul,hamar melegszik a motor,ebből kifolyólag a vezetőtér is.-a modern dízeleknek annyira jó a hatásfoka,hogy az elenyésző veszteség hő miatt(főleg városi használatban,télen) hideg üzemben fut a motor,így nemcsak a vezető fázik,hanem a motor is jobban kopik.(kivéve a drágább állófütéssel szerelt tipusok)-.ebből is adódik,hogy a moden dízelek átlagos élettartama kb:150 ezer km,míg a suzuki féle benzinest úgy kell 500ezer km. után agyonvágni,hogy megálljon.amíg én használtam (városon kívül,szigorú 80-90 között)a fogyasztása olyan 5-5.5 között volt s autópályán 140km/h tempónál is megállt 6.9 liternél,klímával.nagyon csöndesen fut s agyári papucsaival ragad az úthoz.mostanában a párom használja-ő is imádja(különösen az automata váltót)-mert neki is nagyon könnyü vezetni.neki most télen,rövidebb utakon is megáll7.2literből.az automata kipróbálását ajánlom mindenkinek,mert egy kis megszokás után piszok jó,egyszóval hülyeálló.ebből is látszik,hogy nálam inkább a technika számít mint a design.

- még semmi nem romlott el rajta,nem zörög,nem csörög,jó

tiszafüreden,viszonylag olcsó,de eddig csak a kötelező szerviz miatt voltam.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Megbízhatóság (9) Vezetett km 32000
Előző autója? liana Következő autója? csak suzuki
Verdikt (7.3/10)

Suzuki Swift 2005 (2005 - 2007)