Autók » Suzuki » Swift (1989-2003)

Swift 1.3GL Sedan

A világ végére - szinte ingyen (Go Suzi Go)

Nyáron 5.0, télen 5.7-5.9-es fogyasztás, a kíméletes és a széthajtásos üzemmód között csak 2-3 deci különbség van, így nem érdemes lassan közlekedni vele. Már többször próbáltam 1-1 tank erejéig így vagy úgy menni vele, de sosem volt nagyobb eltérés.
Karbantartása abból áll, hogy egy ismer?s 60 ezrenként cseréli a szíjat, én meg cserélem az olajat 10-15 ezrenként.
182 ezer km van most benne, gyári még a féktárcsa, a betét 115 ezerig bírta. Lassan két éve a garázsban rohad két vadonatúj féktárcsa fél éve meg egy garnitúra els? fékbetét is csatlakozott hozzá(ez utóbbi amúgy 2.400Ft volt). Ezek 2-szer járták már meg a szerel?t, de mindig visszaküldi, hogy nem kell bele, jó ami benne van.
A kocsi simán átment a m?szakin 6 évesen (85 Ekm) és 8 évesen (155 Ekm) bármilyen felkészítés vagy átvizsgálás nélkül. Csak betoltam a vizsgasorra meg kifizettem a 6000-et + a matricát!
Kijelenthetem, hogy 137 ezer km alatt az említett kipufogón és a gumikon - meg egy aksin- kívül 5 számjegy? (10.000 feletti) pénzköltés nem volt!!
Nemrég elszakadt a féltengely-gumiharang, az autó mintegy 1500 km-t teljesített még így de ennek ellenére a féltengely csukló túlélte, még mindig az van benne, csak a harangot kellett cserélni (anyag: 2100ft, munkadíj: 2000ft).
Nem lesz még egy ilyen autóm, ami ennyi pénzb?l ennyit megy.
Kellemetlen viszont az autóstársak viselkedése. Ha ez nem lenne, nekem tökéletes lenne.
177 ezernél gázszettet kapott az autó, gázból 6,8-7 L-t eszik, de mivel ennek csak 165 ft litere (Szlovákiában 145 körül) az üzemeltetési költségek még kedvez?bbé váltak.
Bár a gázzal még kevés a tapasztalat, de olyan 5000 km után már jó volt az alapjárat és a fogyasztás is stabilizálódott.
A teljesítményben és a gyorsulásban nem lehet észrevenni az új üzemanyagot, de a nyomaték alacsonyabb fordulatszámon rendelkezésre áll, így hamarabb fel lehet kapcsolni és csendesebb az üzem.
A családban van még egy Swift (1.0 GLX), szintén használtan vettük de mivel az csak 20 ezret futott eddig nálunk és így is csak 63 ezer van most benne, ezért az olyan mintha nem is használnánk, nincs vele semmi, nem tudok róla mit írni.

- Kipufogó 2-szer eltörött,
- Féltengely gumiharang
- Akkumulátor-csere

Nincs szerel?je

Fenntartási költség (10) Évjárat 1997
Előző autója? Escort Következő autója? Swift 2002 vagy 03
Verdikt (8.1/10)

Suzuki Swift 1989 (1992 - 1995)