Autók » Suzuki » Splash (2008)

Splash 1.2 GL

Megbízható társ

Alacsony fogyasztású és fenntartási költségű autót kerestem, így jutottam le a Suzuki-hoz. Előtte egy kicsike Suzuki Alto volt, hát az nagyon pici volt, ez ahhoz képest jóval tágasabb. Nem mondom, hogy végtelen mennyiségű cuccot lehet bele pakolni, mert a csomagtartója eléggé kicsi (mint a legtöbb Suzuki-nak, kivéve az újabbak), de 4 fővel egy négynapos külföldi kiruccanást simán megcsináltunk, úgy hogy, mindössze egy csomagot kellett a hátsó ülésre rakni.
Ami nagyon tetszik benne, hogy rettentő megbízható, és takarékos. A motor alacsony fordulatszámon egy kicsit lomha, de pörgetve azért lehet vele jókat menni, olyan 3500 környékétől lódul meg jobban.
Alapvetően ebben a felszereltségben minden benne van, ami alapvetően kell egy kocsiba, az meg hogy kopog-e a műanyag vagy sem, az nem érdekelt, mert nem kopogtatni szoktam őket.
Tehát a külső és belső formákat mindenki ítélje meg maga, hogy tetszik-e neki vagy sem. Ami jó benne, hogy magasabban van az üléspozíció így nem a földre kell leülni benne, és jól ki is lehet látni belőle.
Hátránynak leginkább a kis csomagtartót tudnám felhozni.

Tehát összességében egy jó kis autó, csak kell kötni némi kompromisszumot, a hely és a teljesítmény (meg esetleg a "megítélés) terén, viszont egy nagyon gazdaságos és sokáig megbízható autót kapunk érte cserébe.

- Kopó alkatrészek, izzók. - Egyszer volt egy kis gond a sebváltóval, de garanciálisan megcsinálták, a szervíz idejére még csere autót is kaptam.

Suzuki Barta, Székesfehérvár

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Megbízhatóság (9) Vezetett km 320000
Előző autója? Alto Következő autója?
Verdikt (7.9/10)

Suzuki Splash 2008 (2008)