Autók » Suzuki » Baleno (1995-2002)

Baleno GS

Jobb mint egy Swift?

3 ajtós Suzuki Swfitet szerettem volna vásárolni szaladgálós második autónak, de végülis ezt találtam Swift árban. Kicsit vastagabbak a lemezei mint a Swiftnek, és 16 szelepes motor hajtja, jobban gyorsul, a fogyasztás viszon nem sokkal magasabb, ha nem nyomja ki a szemét az ember.

Osztrák törött autó volt, sajnos mindkettő negatívumként értékelhető ebben az esetben, a hátsó sárvédőiven és az ajtók alján felfedezhető a korrózió. Talán a leggyengébb láncszem a bölcső, amely szintén hamar az enyészetté válik, az enyémen állítólag cserélve volt és látszatra sincs szétporladva. Idegesítő lehet még a pontatlan üzemanyag visszajelző, amelynél a minimumon is kb. 10 liter benzin marad még a tankban. A többi jellemző típushibákat nem tapasztaltam még. (külső kilincs letörés, első ablak beesése) A külső féltengely csukló sem bírja sokáig hangtalanul, főleg ha 15 collos kerekkel használja az ember mint én is.

10w40-es olajat használok amelyet picit csipeget, de szerintem így 200 ezer körül elnézhető neki. :)

Általában vegyesben használom, autópálya és városban. Eddig 6-7 liter között mozgott a fogasztás.

Az alkatrészárak sem vészesek, ha tudod mit honnan kell beszerezni. Bontottat pedig Swift áron lehet kapni, elég sokat hoztak be a sógoroktól alkatrésznek olcsósága miatt.

- Nálam eddig csak a kötelező dolgok kerültek cserére.

Ismerős - olcsón és jól dolgozik.

Fenntartási költség (4) Évjárat 1997
Verdikt (6.7/10)

Suzuki Baleno 1995 (1995 - 2002)