A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Subaru » Justy (1984-1995)

Justy J12 4wd 

Az ítélet értékelése
-nincs még értékelés

Kisautó nagy lélekkel

Szöveges ítélet

Nagy kár, hogy lelakottan jutottunk hozzá. A km óra csak ötszámjegyű, nagyon érdekelne, hogy hányszor fordult már át. Az ülések állapotából nem tartom kizártnak, hogy többször. Egyébként korához képest nagyon meg voltam vele elégedve. Elment árkon-bokron (mint a Macskafogóban). Sajnos ki is volt használva valószínűleg (a rohadások, vonóhorog, a némileg megolvadt motorszíj borítás erre utal). Eredetileg svájci, mi a harmadik hazai tulajok voltunk. Kisautóban 86-ban fordulatszámmérő, 4wd, hátsóablak mosás-fűtés, kavarcóra, hátsó ködlámpa nem semmi. Sajnos ezek egy része nem működött, hiába voltam rajta a pótláson, a hazai Subaru szerelőhálózat és az anyagi lehetőségek miatt ez nem ment gyorsan.

Tipikusan kétfajta használatban ment: városi szöszmötölgetés, illetve hosszútávú túrázás és utazás, jellemzően autópályán - a fogasztást ehhez érdemes mérni, nyáron autóúton 70-es átlaggal kevéssel 5 liter felett is beérte. Az atópályán tartotta a 130-at, ha kell (két emberrel), de szegény kis kockaforma rengeteg levegőt tolt maga előtt, magas a fogyasztás ilyenkor (majdnem 10 liter ): ). 120-as tempónál jóval kedvezőbb a helyzet. 95-össel ment, a 98-as próbák alig valamivel alacsonyabb fogyasztást (talán pszihésen) és egyenletesebben felépülő teljesítményt (ez nem pszihés volt, bár próbapadra nem mentem vele) adtak.

Kétszer hagyott ott két és fél év alatt: egyszer önindítóhibából (cserélve), másodszor féltengely, pontosabban kerékagyhibából (a kapcsolható 4wd miatt tovább tudtam volna menni, de berezeltem a nem szokványos viselkedéstől, így aztán tréler lett belőle).
Kardántengely gond 90-110 km/h között jött elő, a nem megfelelő tengely kiegyensúlyozás (és a korábban gondos kezek által beheggesztett szemek miatt) zúgott az egész kasztni. Jó bontottat nem tudtam találni, gyárból rendelhettem volna eredetit, a kocsi saját árának megfelelő összegért. Tulajdonképpen meglepő volt, hogy ilyen jól bírta (megbízhatóság pluszpontok) a körülményekhez képest. A szervizelést bontott alkatrésszel egész olcsón meg lehetett úszni (pluszpontok a fenntartásra). A normál szervízek viszont nem nagyon tudnak vele mit kezdeni. "Subaru, japán" hümmögtek, aztán inkább tanácsot adtak. (Ide vágó kérdés, amivel autóbuzik között lehet villogni: - Na, hány szelepes a kocsim? - ? 8? 16? 12? - Nem jó válasz, mert 9! - ? - Három henger, hengerenként 3 szelep :) Subarus szervíz inkább impikkel foglalkozik, ehhez mérten elég komoly árat kértek, a solymári ECS például nagyon korrekt volt, szépen dolgoztak, de jónéhány évig eltartott volna, mire anyagilag állni tudtam volna a fullos rendberakást (azóta ez a szervíz ott meg is szűnt). Vogel Mihály szervize volt ezután a nyerő, ennek az volt a hátránya, hogy a zsúfolt szervízbe csak kisebb munkákra tudtam elvinni, mert különben ott állt volna hosszú időre. De ők is jók voltak. Már meg is beszéltem velük, hogy szerzek egy donort, és csapunk egy full felújítást: kilakatolás, motor és hajtáslánc összerakás, elektromosság újracsinálás a kábelezéstől, de 1.2-es, 5 ajtós csak nem akadt (több, mint fél évig kerestem). Eladtam, mert ezek mellett nem is nagyon használtuk ki. Kissé zavart még, hogy az ismételt javítgatások elméletben megduplázták a kocsi értékét. Tényleg kellett volna neki egy "gyári" állapot, akkor nagyon szivesen megtartottam volna. Így is fájt a szívem.

Obligált Subaru kalandok persze voltak (téli, jobb gépeket alázó lámpás rajtok; autómentés árokba csúszott kocsikhoz; "elbírja ez, elbírja" tengelyig érő sár - amit nem bírt el, de becsületére legyen mondva, hogy ki tudtam tolatni; téli latyakos földúton "gyere, de ide aztán kocsival, de még traktorral sem tudsz bejönni" tanyalátogatások; nem takarított havas úton többi kocsi előtt útkészítés, stb). A 4x4 megoldása elsőre furcsa - kapcsolható, központi difi nélkül -, de rá lehet érezni, és akkor maga a tank! Például hóban (akár nyári gumival is!) addig képes előre haladni, amíg az orra el nem kezdi tolni maga előtt a havat. Egy kicsit becsapós is ez a nagy terep és hóképesség, ahogy a Trabant kézikönyv írta: "nem szabad, hogy felelőtlen viselkedésre ragadtasson"! A virsli R12-es gumik ugyanis 4x4 haladáshoz szinte minden körülmények között jól szolgálnak (Firestone volt nálam a tuti márka), viszont megállni vacak burkolaton nem mindig jó dolog (könnyen blokkol a vékony kerék/elöl belülről hűtött tárcsa, hátul dobfék kombó). Ha megmaradt volna, valószínűleg kapott volna egy 13´ keréktárcsa/gumi szettet, ami már csak azért sem lett volna haszontalan, mert az alapvetően nem is rossz, bár hangos futómű aránylag jó (értsd eléggé alulkormányzott forszírozott helyzetben, de a terhelésváltás után már jól kiszámíthatóan stabil) kanyarodási képességeit is jobban ki lehetett volna használni.

Hibalista

- megvásárláskor összes folyadéknemű, szűrő, vezérműszíj, görgő, fékek, betétek cseréje - kb 100.000
- kuplung és hátsó lengéscsillapítók - ez is kb 100 ropiba fájt
- lakatolás - feneketlen kút, de fényezéssel kopletten megállt volna pár százezerből :) , a hátulja készült el, eleje és alja volt hátra
- önindító - hozzáértő elektromosnál 10000
- féltengely és kerékagy - szerencsére hozzáértőnel nem horror
- kardántengely - ritka (én nem találtam) a jó bontott, elvileg ez sem horror ár így

Ide hordtam szervizbe

Vogel Mihály
Subaru szervíz
Szépvölgyi út
olcsó, pontos, korrekt, nem gyors, a műhelyben mindig zsúfoltság van, időpont egyeztetési gond

Értékelése: 8

Képek az autómról

Fenntartási költség (5) Évjárat 1986
Kényelem (7) Használati időtartam 2 év
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 0
Megbízhatóság (7) Vezetett km 20000
Szerviztapasztalat (5) Átlagfogyasztás 7 l
Előző autója? vegyes Következő autója? Subaru, csakis
Ennyire szerette (9) Megérte a pénzét? nem
Verdikt (6.1/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Subaru Justy 1984

További ítéletek (10 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)