Autók » Smart » Fortwo (2007)

Fortwo Cdi

Kis méhecske

Imádom, városban kiváló, fogyasztás 3-3,5 liter.
Parkolni könnyű vele. 5 év alatt bele raktam 90.000 km-t ami azért egy kis 799 cm3 -s autónál nem kevés (gyárilag 10.000 / év van előírva én ennél jóval többet használom). Autópályán a fix 130km/h + klíma teljesen jó. (nyilván az autó már ne nagyon akar gyorsulni). Legtöbbször egyedül használom nagyon kényelmes kis autó. Váltóját meg kell szokni, semmiképp nem szabad összekeverni egy merci, bmw vagy egy vw váltóval! Sajnos volt törve is a jobb oldalába bele rohant egy körforgalomban 60-al egy bácsi, a töréstesztje nem hiába nagyon jó, tényleg a helyzethez képest nem tört meg nagyon. Itt pozitívan csalódtam az autóban. Futóműve nem a magyar utakra van tervezve, kemény (nyilván gondolom azért is mert magas az autó), a kátyúkat nagyon nem kedveli (mondjuk egyik autó sem de ő kifejezetten) kanyarokba fogja az utat, hátul: 195/50R15, elől: 175/55R15 -el használom. Össze foglalva nagyon kis cuki autó imádtam, jól fogyaszt és az 5 év alatt semmi hülye hibája nem volt a kuplung problémát leszámítva.

- 84.000 Km-nél tönkre ment benne a komplett kuplung. (amit kicsit keveslek) - Ami cserélve lett: Kuplung tárcsa, kinyomó csapágy - Munkadíjjal együtt 250.000 Ft-ba ált meg (ez volt 3 évvel ezelőtt) - Kiderült hogy a 451-es szériának (2007-2011.-ig) típushibája a kuplung. - Előjelei lehetnek, (nekem nem volt), nehezen veszi például a rükvercet. - Ezt leszámítva az 5 év alatt semmi problémám nem volt vele.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2007
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 72000