Autók » Smart » Forfour (2003-2006)

Forfour 1,5 benzin Passion

Zöld rakéta

Egy újonnan vett autót kellett lecserélnünk egy használtra és benünk volt a félsz,de úgy néz ki szerencsénk van. Nos az autót 10 évesen vettük 96e km-rel,ami első pillanatbab adhat okot kételkedésre,de szerelő megnyugtatott,rendben van az autó. A kereskedés ausztriából hozta be,szervízkönyves volt,vannak még rendes helyek(köszönet érte). A miénk világos zöld/szürke kivitelű.
Az autó
Az első,ami kiderült, hogy több köze van hozzá a Mitsubishinek,mint a Mercinek,ami jó: motor,futómű,alváz(álruhás Micu Coltnak hívják).Nagyon egyedi kívülről és belülről,nem vész bele a standard autók tucatjába. Van aki azt mondja női autó,de üzenem,ez nem az ezzel a motorral.
Így tíz évesen is azt lehet mondani rendesen egyben van és nagyon jó a felszereltsége. Az űlések sportosak/kagylósak,de kényelmesek. A hátsó űléssort hátratolva 4 felnőtt elfér benne rendesen+két hátizsák a csomiban. A futómű szintén sportos,pattogós. Kormány jól reagál,futása stabil. Motor: nos rég volt ilyen élményben részem,mert nagyon jó! Már kis fordulaton sem hal meg,de úgy 2000-től már rendesen húz és 3500 felett elszabadul a pokol! Az a 109 le nagyon jól dolgozik/mozgatja a kasznit(970 kg)! Mindég mosolyt csal az arcomra! Nem kell aggódni előzéskor, van benne sok plussz. Mivel 4 tárcsafék lassítja ezzel sincsenek gondok,nem kell aggódni meg áll-e. Ez egy kis zöld seggrakéta! Csak ajánlani tudom ezzel a benzines motorral+ kb 6l fogyasztással elmegy vegyesben(persze az élvezeti faktor hanyatlása nélkül!).
Nagyon tetszett ez a Passion felszereltség: gyári sportdob,könyöktámasz (mely minden irányban forgatható),gyári szubláda a vezető űlése alatt,napfénytető,cd tár,előre hajtható hátsó űléssor. Apropó, ha a hátsó űléssort előre hajtogatjuk egész korrekt csomagteret tudunk kihozni belőle,én egy egész konyhát pakoltam be az ikeából!

Már csak egy kérdés érdekel: ha ez így szakít,akkor a Brabus tuningos(177le) mit tud!

- Aksi csere,a fejegységben rossz volt a cd olvasó,lézerdióda csere(15e)

Soroksári út,smart szerelő

Autórádió javítás:Gömbvillám kft

Fenntartási költség (10) Évjárat 2004
Előző autója? Duster Következő autója?
Verdikt (10.0/10)

Smart Forfour 2003