Autók » Smart » Forfour (2003-2006)

Forfour 1,3 Pulse

A legjobb kisautó

Az autóról azt kell tudni, hogy a Mitsubishi 1,3-as 95 le-s motorja hajtja, a Colt padlólemezére épül, Hollandiában készült és szinte majdnem minden alkatrészében (pl.: levegőszűrő, ékszíj, kipufogórendszer, ablaktörlők stb.) megegyezik a Coltéval. Mo-on sohasem forgalmazták, így az összes ami itthon van, kintről behozott.
Valami elképesztő, mennyire viszi előre ezt a kisautót az az 1,3-as motor. 2007-ben vettem Németországban, 3 évig volt nálam. Egyszer sem hagyott ott az úton, pedig elég sokat mentem vele, többször volt külföldön is. Mo-on csak a Pappasnal szervizelik a Kárpát utcában, de oda nem akartam vinni, úgyhogy inkább ismerős szerelővel cseréltettem amit kellett (olaj, levegőszűrő, egyszer ékszíj). Rendkívül jól felszerelt már a Pulse verzió is: 4 légzsák, CD-s rádió, automata klíma, széria az ABS a menetstabilizátor és a kipörgés gátló is, ezek nagyon hasznosak télen. A fékek ingen jók.
A hátsó üléssor tologatható, lehajtható, így 4 ember is kényelmesen belefér. Meg is lepődtek a 180 cm-es finn barátaim, amikor beültettem őket hátra, és végigvittem őket Bp-en. :D Hosszabb távon azonban már nem annyira kényelmes természetesen, mégis kisautó.
IKEA-s konyhabútor + 3 utazótáska is elfért benne. :) Fogyasztás kb 60-40% autópálya-város használat mellett nyáron kb. 6,5! liter, télen sajnos 8.

Amire oda kell figyelni: az eleje elég alacsonyan van, így a patkákat, úthibákat kerülni kell, mert ezt az autót nem Mo-ra tervezték.
A sebességváltó jobb is lehetne, rükvercbe csak akkor lehet tenni, ha már teljesen megállt az autó (ez a Coltban is ugyanilyen). A napellenző sajnos nem takar mindig rendesen, néha zavaró hogy az elektromos ablakemelő a kézifék kar mellett van.

Összességében szerintem nagyon jó autó, egyedi megjelenésű, különleges, mindenki megnézi az utcán, főleg vidéken, a gyerekek különösen imádják. Igaz nem gyártják már, de a Coltot igen, és így minden alkatrész beszerezhető. Ajánlom mindenkinek.

- Voltak vele apróbb problémák, de igazából semmi sem romlott el rajta. - Apróbb problémák: - ékszíj csere kb 90.000 km-nél, mert elkopott (Colthoz való Continental ékszíj, kb 3500Ft) - a túlfolyó a tankból meglazult, így teletankolásnál kb. 2 liter kifolyt, ismerős szerelő ingyen visszacsavarta - alapjáraton csörgő zaj a motortérből - valami lemezt a budapesti utak kiráztak a helyéről, de ezt egy pici hegesztéssel megoldotta ismerős szerelő - télen -17 fokban furcsa "rednás-lada" hang a kipufogóból - nem tudni mi okozta, magától elmúlt - E85 tankolása után motorhiba jelző lámpa kigyulladt, magától megoldódott E85-öt nem szereti, ne tankoljatok bele, felesben sem!

Egy megbízható szerelő ismerős

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Előző autója? Mégane Következő autója? Még nem tudom, talán Hyundai i30, vagy Mégane III
Verdikt (9.1/10)

Smart Forfour 2003