Autók » Skoda » Superb (2008)

Superb 2.0 CRTDI 4x4 Manual,Elegance 205BHP (L&K Pack)

Szerelem elso latasra...

3 eve tallalkoztunk eloszor...Szerelem volt elso latasra...azota jobban roszban egyutt...en minden 10.000 km-nel sajat kezuleg szervizelem,Olaj(kizarolag Liqui Moly 4200)+szurok(Man Szurok),Superb pedig gondosan meghallalja mindennap cserebe..
Meg sok ideig egyutt tervezzuk,ahogy irtam Nagy a szerelem :)))
53.000km vettem,miutan azonnal atesett vezerles/vizpumpa fektarcsa+betet cseren,majd azonnal kovette egy ECU chip tuning(Economy modositas) 170BHP rol 205BHP lett(350Nm--420Nm)...A 4x4 miatt kicsit nagyobb volt a fogyasztas tobbnyire autopalya hasznalattal ECU chip elott 110km/h 5.5L.....ECU chip utan 110km/h 4.7L....ha kicsit kemenyebre van fujva az abroncs korbe 2.5 bar akkor 100km/h sebbeseggel nem meg pakolva ki lehet hozni 4.3L fogyasztast is...(ha nem 4x4 lenne talan lejebb is menne)
3 ev hasznalat utan 53.000km tol 112.000km ig csak a Tankfedel nyillas ajto motorja romlott el....Ezuton koszonom a Youtube nak hogy megmutatta milyen egyszeruen ki lehet cserelni sajat kezuleg kb 15 perc alatt.
Rosszat nem tudok rola irni....16 eves vezetesemmel ez a 5 odik autom(Audi A4,Seat Altea,Opel Astra,Opel Insignia),de barcsak Superb valasztottam volna elsore.
2 gyerkoc a csaladban,helyben nincs problema,feleseg is elegedett ha pakolni kell ezt-azt plusszba,mindig van hely benne(lepcsoshatu)..mindent elnyel a csomagtarto
........................kb 5 perc,itt gondolkozok milyen hibaja lehet...........SEMMI.....100% megbizhato....pacsi a cseheknek amikor ezt a Superb meg almodtak
10.000km kent minosegi olaj es szurok csere...eredmeny 100% hogy nem lesz fejfajas vagy hiba uzenet a muszerfalon...
Na most pont eszembe jutott vmi...nem hiba csak egy rovid de annal lenyeges dolog miert is jo a 4x4 benne---M1 Bp-Bicske kozott ejszaka este 10korul,nyari idobe,130 as tempoval csalad,megpakolva... bele egy aszfalt katyuba ami isteni szerencse hogy nem vagott neki a szalagkorlatnak mert miutan valoszinuleg a 4x4 kerekosszetartas megfogott hogy ne legyen balaset a vege...felre alva kiderult hogy a katyu ill inkabb krater elol-hatul durr defektet adott nekunk
Hassonlo a tapasztalat esos uton,a 4x4 mintha az autot drotkotelen huzna annyira tartja az uton...Hoba is volt reszem es nincs csallodas....ahogy a neve is mondja Superb...minden szempontbol :)
Meg sokaig tervezem ezzel a Superb-vel,de ha lesz kovetkezo akkor kizarolag kovetkezo szerias Superb lesz SportLine vagy Laurin&Klement.

- -Tankfedel nyilas motorja...kb 15 perces munka...alkatresz gyari 6300Ft
- Sose varom meg hogy elromoljon vmi,ha eszre veszek vmit vagy a muszakin jeleznek vissza,akkor a leheto leghamarabb orvosolom a dolgokat.
- Azthiszem le is irtam mindent 3 ev alatt mi elromlott rajta :)

Maganszerelohoz vittem aki Mercedes Audi specialista a mai napig es egyben a legjobb barat...
Sose vinnem Markaszervizbe,ott nem latom mit csinalnak rajta es hogyan,ezert barmit kiszamlazhatnak...a jo gazda meg mindent szepen kifizet...

Youtube meg muatat mindent mit hogy csinalj

Fenntartási költség (10) Évjárat 2013
Előző autója? 2.0 CDTI SRI Insignia Következő autója? Superb Sportline vagy LK