Autók » Skoda » Superb (2008)

Superb 2.0 cr tdi 6gang

Örök társ

A skoda előtt volt több autóm is zömében kis autók, new beetle és VW polo több generáció. rég szemeztem valami nagyobb kombival amibe tényleg mindig minden körülmény között elfér az ember. Lagzi után úgy döntttünk hogy a Beetle-be nem kőltjük rá mégegyszer az árát lecseréljük egy olyan autóra ami megbízható, ujabb és remélhetőleg nem lesz sok gond vele és diesel legyen mindenképp.
nagyon sokat olvastam ezelőtt is autókról és sokáig BMW 325D-vel szemezgettem de ki se tudtam volna használni és nem akartam megint csak szervízre kőlteni, majd egy Welt autó kereskedésbe mutattak egy Superb-t. kipróbáltam és azt mondtam ez az autó amibe van kellő erő, kellő hely, kivűl belül nekem nagyon tetszik árba ami megbízható előéletü nem olcsó de valamit valamiért. sokat gondolkoztunk párommal hogy vegyünk ilyen drágán autót és mire eldöntöttük elvitték amit kipróbáltunk. nagyon sokat megnéztünk és mindegyikben volt valami ami épp nem működött extra vagy nem számolták be a kocsinkat. Meghírdettem a bogarat 1 nap alatt elvitték azt nem mondom hogy jó árba de jóval többért mint amennyiért beszámolták volna.
1 hétre rá egy Budapesti kereskedésbe láttam meg a jelenlegi autót, felszereltség majdnem minden benne van amit szerettem volna kilóméter igazoltan kevés import autó, megnéztem kipróbáltam a kocsit, nem vártam uj állapotot de teljesen rendbe volt/van. két első sárvédő volt fényezve ami benne van a szervíz könyvébe is. kocsiba ami fontos volt nekem a panoráma tető és tolató radar szines kijelzős bolero audio rendszerrel. ezen kívűl gyári 18-as felni 2 hazsnálható gumival és 4db téli hazsnálhatatlan gumikkal.
az autó teljesen rendbe működött 2017 decemberéig amikor a töltés lámpa kigyulladt egyből hívtam szerelőm másnap hívott is hogy motor burkolatba volt a régi szíj és elég porózus volt biztos elöregedett, ekkor olvasott hoba kódot látszott a dpf nyomás szenzor nem jól működött, ekkor kapott ujat fel lett tanítva és azóta semmi gond.
aki fél a dpf-től annak mondom én vagy mi feleségemmel nem hosszú utakra használjuk, inkább vegyesen, megyek székhelyen lakunk sokat használjuk városi közlekedésre és feleségem jár ki vele dolgozni heti 2-3-4x ami oda vissza max 50km.
nyílván meg szoktuk járatni a kocsit pályán is 3-4 havonta körülbelűl. liqui moly toptec 4200-as olajat ahsználok mos2 adalékkal és csak OMV maxmitiont tankolok bele, ezzel a kombinációval nem látjuk telítődni a dpf-et gépen nagyjából a korom mennyisége az stagnál negyed szinten. most lesz szilent cserém mivel a jó magyar utak megtették a hatásukat, ezen kívűl minden tökéletesen működik benne és nagyon jól megy. akinek esetleg nyikorog a panoráma tetője annak üzenem menjen be a patikába mondja hogy glicerint szeretne és gumi ápolásra mielőtt bután néznének :)
reményeim szerint ha minden így marad nem szeretném nagyon hamar eladni max ha lesz pénzem egy uj Superb-re :)

szívből ajánlom mindenkinek aki nagy és meg ízható autót szeretne.

UPDATE 2020 január

2019 Márciusában vettem 4db új 18-as Conti gumikat az autóra, ezen kívül és a kötelező olaj cserén kívül még 1 Akksit vettem bele mert még a gyári volt benne és pici gyerek mellet nem akartam hogy télen megadja magát, bár nem volt semmi jele.
Az autó továbbra is hibamentes. Nagyon szemezek egy audi A6-al 2012-2015 közöttivel, de érzem és tudom hogy azzal lesz bajom a skodával ellentétben. így szerintem marad még egyenlőre :) ja és vettem hozzá németből csomagtérrögzítő szettet, fémet, szalagosat és hálós rögzítőset :)

- ékszíj szakadt el mert elöregedett (még a gyári van rajta) dpf nyoms szenzor 3500Ft

helyi márkafüggetlen szervíz, család összesautóját ide hordjuk.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2010
Előző autója? Beetle Következő autója? Superb sportline