Autók » Skoda » Superb (2008)

Superb Dsg 4x4

Megbízható, kényelmes óriás!

Skoda superb 4x4 Dsg automata 140 le kombi, 2011-ben a legmagasabb felszereltség. Sok és sokféle autóm volt, de ez magasan a legjobb eddig. Nem szoktam írni hasonló témában, de mivel itt szerzek én is véleményeket, azoknak szeretnék segíteni akik itt keresik mások tapasztalatait egy esetleges autó vásárlás előtt. Az autó óriási méretű belül. Bármilyen hosszú utazás megoldható kényelmesen. 5 éve használom 80% autópálya, 20% város. Az autót ismerem új korától, mindig minden szervíz el lett végezve időben előírás szerint. A lényeg, a nálam használt 140.000 km alatt szinte semmi nem romlott el. Féltem a sok extrától, mi lesz ha elromlanak, de minden teljesen rendben működik annak ellenére, hogy most 270000 km van az autóban. Aki egy kis fogyasztású nagyon kényelmes nagyon megbízható nagy autót keres, csak ajánlani tudom a típust. A szervíz nem olcsó, de nem is veszélyes, annál is inkább, hogy csak a kötelező előírt javításokra korlátozódik, mert mint mondtam szinte semmi nem romlik el. A 270000 km leginkább a futóművön érződik (magyar utak) nem kopog csak érezni, hogy már nem olyan feszes. Azt hozzá teszem, hogy amikor megvettem azonnal lecseréltem a 18-as kerekeket 16- osra, így nem olyan szép, de tartós és kényelmes. 15000 km-nél mindig cserélek olajat, szűrőket, még soha nem kellett olajat tölteni a motorba 2 olajcsere között. Remélem még pár évig gond nélkül kiszolgál az autó, nagyon meg vagyok elégedve vele. Később még írok!

- Termosztát, xenon izzó, fényszóró állító érzékelő

Fenntartási költség (8) Évjárat 2011
Előző autója? I30 Következő autója? Octavia, Superb