Autók » Skoda » Roomster (2006)

Roomster 1.4 16V Style

Fekete szépség

1.4 benzin 86LE nem egy erőgép,de 70%-ban városban használva teljesen jó.
Átlag fogyasztás olyan 7 liter környéke, ekkora kasznitól teljesen elfogatható.
Kormányzás, váltó, fékek jónak mondhatóak.Elég széles gumik vannak rajta azzal már jól betapad a kanyarokban.
Világítás fényereje nem valami jó ,de egy minőségibb izzóval javítható.
Helykínálat 2 felnőttnek és 2 gyereknek teljesen megfelelő.
Jól kilátni belőle,magasan van az ülés.
Érdemes gyári gumi szőnyeget és csomagtartó tálcát venni bele,mert nem csúszkál és nem kell állandóan igazgatni beszálláskor.
1,5 éve van meg.a Hibalista nem túl nagy és nem is az autó hibájára vezethető vissza hanem a korára és az elöregedésre. Megvásárlás után nem sokkal a hátsó lengéscsillapító porvédőt kellett kicserélni(elöregedett és szétrepedt).
Ebben az évben tavasszal a rezonátorcső lyukat ki,de ez is könnyen orvosolható volt.
Most nyáron és tavaly tavasszal jelentkezett egy probléma amit úgy tűnik sikerült orvosolni.Nyáron kint áll egész nap a napon, akkor nem mindig indul elsőre.Van .hogy negyedszerre indult.Tavaly kétszer ebben az évben háromszor már produkálta.
Neten kerestem megoldást erre végül a tankszellőztető szelep hibára sikerült leszűrni.Ugyan ez a problémája volt másnak is ezzel a cserével megoldódott.
Az autó fekete színű és annyira felmelegszik a motortérben ez a szelep,hogy nem látja el a feladatát.Tank szellőztető és a benzin szűrő is szóba jöhet,de akkor nem csak nagy melegben produkálná ezt a jelenséget.Ez házilag 5 perc alatt kicserélhető egy csavarhúzó segítségével a motortérben (remélem ezzel tudok segíteni olyan embereknek akiknek hasonló problémája van )
Természetesen a vezérlés lett lecserélve,nem a km miatt hanem a kor(elmúlt már 11 éves)
Vezetett szervizkönyves tehát nem zsákba macska lett véve.
Remélem még sokáig szolgál :)

- Rezonátorcső-15000Ft - Tank szellőztetőszelep-10000Ft

Fenntartási költség (6) Évjárat 2008
Előző autója? Swift Következő autója?
Verdikt (7.4/10)

Skoda Roomster 2006 (2006)