Autók » Skoda » Octavia/octavia Tour (1996-2010)

Octavia/octavia Tour 1.6 Elegance

Nagyon kellemes, feltűnésmentes

Jó tulajdonság: benne van minden, amit elvárok egy autótól (digitklíma, elektromos ketyerék, ABS, két lufi, kipörgésgátló, diffizár, etc.), nem zabál városban, de képes tartani a belső sávot.
Bent minden oké, kellemes, csendes. A minőségi benyomás 5 év után is megmaradt, nem zörög-csörög. Pár belső dolog tönkrement (lásd hibalista), de semmi komoly. Az űlések több mint 100e km után is olyanok, mintha újak lennének. Az állítható gerinctámaszuk nagyon jó. A kormány négyirányban állítható. Egyedül a tempomatot hiányolom.
Futómű, váltó, motor jól harmonizál együtt, 4000-es fordulattól sportos jellemzőket mutat. A motor kellemes morgós tónusban üzemel (1.6 SR, nyolcszelepes). Autópályán 130-ig minden teljesen csendes, viszont olyan 140 környékén sokkal zavaróbb a hangja. Efelé kergetve megint kisimul. Gondolom valami gyári trükk, hogy ne hajts gyorsabban a megengedettnél (még Németországban is 130 az ajánlott sztrádán), de ha nagyon akarod, hát rendben.
Csomagtartó brutális, használhatósága kiváló. Az ülések teljesen vízszintbe hajthatóak 1/3-2/3-ad arányban. Ennél több hely nem kell.

Rossz tulajdonság: viszonylag szűk hátul, a lábtér műanyagjai könnyen karcolódnak.
A szervíz nem áll mindig a helyzet magaslatán, könnyebb sérülés javítása csak sokadik nekifutásra sikerült tökéletesen. Éves szervíznél az olajat lecserélték, de a levegőszűrőt nem!

- Balelső ablakemelő
- Index-vezérlő panel
- Levegőcsövek
- Vízpumpa
- 3db izzó (100ekm alatt)
- hamutartófedél és könyöklőfedél rögzítő letört ill. szétesett - megbocsáthatatlan :)
- Fényszóró-magasságállító motor

Ebes - Márkaszervíz

Gödöllő - Márkaszervíz

Fenntartási költség (8) Évjárat 2002
Előző autója? Vectra 1.8i Következő autója? -
Verdikt (6.9/10)

Skoda Octavia/Octavia Tour 1996 (2003 - 2003)