Autók » Skoda » Octavia (2017)

Octavia 1,4 TSI

Egyszerűen imádom! :)

Életem első új autója (Előtte SEAT IBIZA és SKODA Fabia volt)
A Fabia-nál szerettem bele a Skodakba, elhatároztam, ha egyszer megtehetem csak azt fogok venni, így is lett :)
Neten nézegettem más márkákat is, konfiguráltam is, volt ahol kedvezőbb volt az ár, de mindig találtam valami negatívumot (vagy megfelelő színben nem volt elérhető az autó, vagy nem volt hátsó ablaktörlő) így rájöttem, hogy fölösleges keresnem, mert nekem Skoda-t kell vennem :)

Style felszereltséget választottam 1-2 extrával kiegészítve (ülésfűtés, kanyarkövető ködfény, park assist, 8"-os kijelző, kétoldalú csomagtér borítás).

Először 1.0 TSI-n (110LE) gondolkoztam (az értékesítő az 1,2TSI-ről egyértelműen lebeszélt) végül azonban az 1.4 TSI (150LE) választottam és nem bántam meg, remélem nem is fogom. 120-130-nál hatosban is megindul ha muszáj.

A fogyasztás (saját mérés alapján, 80%-ban pályán használva) átlag 6,2-re jön ki.
- legjobb: 5,4l/100 100-110km/órával haladva a pályán + klíma
- legrosszabb: 6,8l/100kg - 130-140km/h + klíma

az első szerviz 30.000km-nél kötelező, érdekes viszont (lehet, hogy csak nekem) hogy ahány Skoda szerviz annyi féle árat adtak rá. (70.000-110.000Ft-ig)

a Simply Clever megoldások nagyon tetszenek,
- az egy kezes üvegnyitást segítő tároló a könyöktámasznál
- szatyor akasztó a csomagtartóban
- esernyő az anyós ülés alatt
- tépőzáras csomagrögzítő a csomagtartóban

a következő dolgok lehet, hogy csak engem kápráztattak el..
a külső tükrök talajmegvilágítása, a lábtér világítás (extraként kértem 3800ft-ért), a kis tároló rekesz a váltó előtt és ami az egyik legnagyobb hülyeségem az autóknál: a szépen, kényelmesen, lassan visszacsukódó kapaszkodó.

eddig csak apró (inkább zavaró) hibái vannak
- a kormányon lévő rendszabályozó feletti műanyag recseg
- a biztonsági öv becsatoló része nyikorog

összességében teljesen megvagyok elégedve vele, mind kényelem, mind teljesítmény terén csak ajánlani tudom!

***Fenntartási költség és szerviztapasztalat eddig 0, azt viszont nem lehetett választani, ezért választottam az 5-öst, mivel májusban vettem, ezért nem állítottam be semmit a "hány évig használta". ***

- Eddig semmi

Fenntartási költség (5) Évjárat 2018
Előző autója? Fabia Következő autója?
Verdikt (8.2/10)

Skoda Octavia 2017 (2017)