A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Skoda » Favorit, Forman (1989-1995)

Favorit, Forman 1,3 

Az ítélet értékelése
-nincs még értékelés

Megbízható bordó teherhordó

Szöveges ítélet

2003-ban találkoztam vele elöször, s mivel előtte kis autóm volt (Matiz), rögtön megtetszett, hogy van benne anyag, és akkorának láttam, hogy sms-t kell küldeni a hátül ülöknek, ha beszélni akarok velük... Az elöző tulaj szépen rendben tartotta, nem az olcsóbbik alkatrészt vette hozzá, és mivel ő is ismerős volt, hamar nyélbe ütöttűk az üzletet. Azóta használva lett rendesen. Vidéki munkáknál vinni kellett a teljes "apparátot", létrát, embert, válogatott bigyókat, és ismeretlen izéket... Három embert költöztettem vele, a raktér lehajtott űlések mellett nagyon sirály. Bútor a KIKAbol, fotelek, asztal és sörös padok a rokonságnak, töménytelen palánta anyámnak a telekre. Minden belefér. A fogyasztása hagy némi kivetni valót maga után, de tapasztalataim szerint, nekem van beton lábam. Egyetlen egyszer hagyott az út szélén, akkor is csak azért, mert a nagy esőzések után a tócsáktól beázott a gyújtáselosztó. Ezt akkor egy papirzsebkendővel orvosolni lehetett volna, de nem tudtam erről... Megbízható, télen is jól indul, és a fűtése is oké. Apróbb nyűgök is előfordultak vele, mint minden használt autónál. Hátsóablakfűtés akadozik, fűtéskapcsoló kihagy, de ezek mind filléres dolgok, és kis műszaki érzékkel mind orvosolható.Ha a ráköltött összeget összenézem a már megtett kilóméterekkel, meg az autó életkorával, szerintem abszolult nulla a fenntartása.

Következő adalék: 20070818
az autóban már 237000 km van, és még nem lett hozzányúlva.
Megérett a jobb féltengely cserére, kicsit morog már indulásnál, a vezérműlánc is zörög. A jó kis magyar utak a szilenteket is kikezdték már, azokat is meg kellene tekinteni.
Valami okból a fékolajtartály megrepedt, és kb 2 hónap alatt min. szintre fogy a fékolaj. Mivel visszajelző lámpája van az alacson szintnek, igy nem lehet belőle probléma.
Zöldkártyán a mult hónapban volt, és semmit nem kellett állitani 1 év után, csont nélkül átment.
Összeségében csak a benzint töltöttem bele... :)
Menet közben leköltöztem vidékre, igy a fogyasztás is lement 7.5 környékére, igaz mostanában nincs annyira inteziven szállitásra használva.

Hibalista

- kormánymű 10e Ft
- kuplung szett 17e Ft
- Hátsóhíd szilentek 670/db
- Hátsó lengéscsillapítók 8500/db (Monroe)
- fékbetétek 800ft
- Elosztófedél 670Ft
- Hátsó fékcsövek 2000ft
- Motor, váltótartó, billenés gátló gumibakok 3000Ft
- eltört nivópálca (!!!)
- lötyögö váltókulissza (javítva egy 8.5 fúróval és egy awab bilinccsel :)) )
-

Ide hordtam szervizbe

Ismerős Kerepesen

Értékelése: 10

Képek az autómról

Fenntartási költség (10) Évjárat 1994
Kényelem (8) Használati időtartam 3 év
Teljesítmény (5) Km vásárláskor 172000
Megbízhatóság (10) Vezetett km 40000
Szerviztapasztalat (10) Átlagfogyasztás 9 l
Előző autója? Matiz Következő autója? Ford
Ennyire szerette (9) Megérte a pénzét? nem
Verdikt (7.9/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Skoda Favorit, Forman 1989

További ítéletek (138 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)