Autók » Skoda » Fabia (2014)

Fabia 1.2 TSI, 90 LE

90 darab lelkes ló

Használtan, 4 évesen egy Toyota márkakereskedésben, egy beszámított autó volt. Mielőtt kirakták eladni, mindent átnéztek rajta, így gyakorlatilag hibátlan állapotban vettem.

1.2 liter, 90LE, autópályán, emelkedőn jól be kell osztani melyik ló mit csinál, főleg rakott csomagtartóval. Svájcba, Ausztriába, hegyekbe így csak korlátozottan ajánlom. Cserében, most 5.4-et mutat, de ha sok volt a sietős fuvar akkor 6-7 is lehet.

A csomagtartó tágas, 530 liter, viszont a szája szélességben és magasságban is kicsi. Annyira, hogy egy komolyabb MTB kerékpár elforgatott kormánnyal fér csak be. Viszont a nagy csomagtartó ellenére sem a tengelytáv, sem a hátsó túlnyúlás nem nagy, így városban, szűk parkolóhelyen nem okoz gondot a beállás.

Belső tér korrekt, enyhén gusztusos, a kinézet próbálja elfeledtetni hogy egy olcsóbb autóban ülünk. (A márka legolcsóbb autója!)

A rozsda sajnos már megjelent a hátsó rendszámtábla-világítás burkolata alatt. Viszont egy Magyarországon szocializálódott használt autó tulajdonosnak nem okozhat gondot egy kis csipa -> ecset, rozsdakonverter.

Az előző egyik népítéletben valaki írta hogy az ablaktörlők nem hajthatóak ki teljesen. Ez nem igaz, szervizállásban (egy pöccintés a jobb oldali bajuszkapcsolón lefelé) középre igazítja az ablaktörlőket, így cserélhetők a lapátok, illetve télen mehet alájuk a pokróc...

- Eddig semmi. (nem igaz, az SD-kártyát nem akarja elfogadni)

Külföldön, márkaszervizbe. Drága volt, de nem volt velük gond (és így jár Skoda assistance Európán belül).

Fenntartási költség (4) Évjárat 2015
Megbízhatóság (9) Vezetett km 12000
Előző autója? Lacetti Következő autója?
Verdikt (7.1/10)

Skoda Fabia 2014 (2015)