Autók » Skoda » Fabia (1999-2007)

Fabia 1.2 Htp

Az elnyűhetetlennek Gondolt Cseh Remek

Megjegyzésem , a Fabiat céges autóként kaptam . Ezért úgy gondolom , reális képet tudok adni az autóról.
Megkaptuk az autót s kirázott a hideg a 3 henger és az 1.2 Htp hallatára. Igen az autó gyenge papiron , meg a valóságban is. Ezidáig csak nagyobb autóim voltak - magán használatban jelenleg is -. Lényeg az autót megszerettem az igen nagyfoku puritánságával és ergonómiájával. Az autót arra tervezték , hogy A pontból B pontig kényelmesen s ami befér azt nyugodtan beletéve el lehessen szállítani. Erre tökéletesen alkalmas. Semmi bonyolult dolog nincs benne ezért nincs ami nyöszörögne vagy zúgna , semmi probléma nincs vele. HA a megengedett sebességgel mégy az autóval akkor a fogyasztás hihetetlen de 5L körül megáll - de ha hajtod akkor sajna ez az érték 8L körül áll meg. Autópályán jön az autó legnagyobb problémája - a váltó nagyon rövid fokozatai miatt szétpörgi magát - emiatt a fogyasztás megengedett határ fölött egy kicsivel 10L. Igen nem egy utazóautó hanem ez az autó egy rabszolga a városban árkon - bokron átmegy erőss és kényelmes. Nagyon jó computerrel és váltóval. A végsebesség 180 Km/h és 6000 fordulat 5. -ben teljesen leforogja magát. Ezidáig a Fabia semmilyen jelét nem mutatta , hogy kileheli a lelkeét mivel még fékbetétet sem cseréltem sőt az olajon és a szürőkön kívül semmit. Igénytelen jószág - Le is nézik az utakon rendesen ami komolyan mondom dühit ,ilyenek vagyunk. Annyian levillogtak , az autópoályán - félelmetes. Más autónál ez az érzés soha nem fogott el / Nem volt gyakori azért/.
Szerintem az autót azok vegyék akik , nem a szépsége miatt veszik hanem mert egyszerüen egy megbizható autót akarnak amelyet nem kell félteniük . Minden a helyén van igaz nem szépek de nem is romlanak el. Szóval ezidáig semmi de most valami probléma történt a kis Htp vel ugyanis folyik az olaj . Igen első jele a szerviz szerint a hengerfejtömitésnek - be kell vallanom de az átlagfogyasztásom 8 -8.5 L tehát a kicsike sokat pörög 5000 -en. Ezidáig 14 db autóm volt a 12 év alatt de állítom , hogy ez az autó a legigénytelenebb autó . Ezt az autó csak kombiban ajánlom mindenkinek mert szerintem ehhez a karosszéria tipushoz álmodták meg az egész autó imázsát. Kicsit nevetségesnek tartom amikor látok fábiákat MPi vagy Htp felirattal sport dobbal mert szerintem is nevetséges. Szedánban pedig csak az , hogy szebb mint a Thalia de semmi egyébb mert ez egy igazi preciz munkaautó.
De azért egy Új suzukit meg sem tud közelíteni , a francia autó finomságától fényévekre , a német autók ergonómiájától szerintem szándékosan nagyon le van maradva. Azért ha belegondolok autó amely 117.000 km -en tiszta olajsár ???? 250.000 nél ha ilyen előjön akkor talán azt mondom talán rendben de 117.000???? Dieselt kell venni vagy a 1.4 16v motorosat. Szerintem az 1.4 Mpi az ismételten olyan mint ez olcsó valami Kelet európának.

- Most sem jöttem , rá de a fűtés néha nem indul el!!! Olajfolyás rettenetesen

Szakszervizek - mondják magukat

Fenntartási költség (9) Évjárat 2005
Előző autója? Golf 5 Következő autója? Golf 6
Verdikt (5.7/10)

Skoda Fabia 1999 (1999 - 2007)