Autók » Skoda » citigo (2012)

citigo ambition

Félig munka - a csehek is elböcsültek

Olvasom megszünik a gyártás ,gondoltam irok egy itéletet róla. 2012-ben vettem 3 hónaposon a szalonból és mivel a gyerekek kirepültek és ketten maradtunk ,gondoltam elég lesz autoból ekkora.Jól gondoltam ,mert tényleg voltunk vele Olaszországban ,Görögországban ,Törökországban nyaralni teljes kempingfelszereléssel és télen meg Ausztriába sizni .Mindig elfértünk benne, a tavaly még a felfujható kajakot is vittük a tetőn Görögországba.Persze jól kell logisztikázni a csomagokkal de nem bosszantó.Ami bosszant az ,hogy hamár elég puritán a kocsi beltere ,kültere és látszik a sporlás -engem amugy nem zavar - legalább tettek volna bele jó minőségü és megbizható alkatrészeket és a garancia se legyen csak papiron.A tetöablak beázását nem akarták megoldani habár a kocsi 4 éves full garanciával rendelkezett ,mert az teljes ablakkeretcserét igényelt volna pottom 1000 euróért. A gyárral levelezett a szerviz ,de a hallani sem akartak róla mert ugymond én "belekapaszkodtam " a keretbe és ezért repedt meg.A rozsdafoltot a tanksapka kőrül is csak egyszerü lefestéssel kezelték garanciálisan ,ezért ujra kellett kezeljem rozsda ellen az én költségemen...szuma szumárum a skoda gyári garanica porhintés és arról szól ,hogyan tudjuk átverni az ügyfeleket,nekem egy nagy csalodás volt. A kocsi a 75 lovas motorral van szerelve és csak ezt ajánlom aki sokat autopályázik mert simán birja a 140-t. Elözni gyakran kell kapcsolgatni vissza 4-3-2 be ,de akkor tényleg új eröre kap ,de nem versenykocsi.Autópálya átlag a tetőn 2 siléccel Ausztriába 5,5-6 liter ,országuton 90-s átlaggal 4,5-5 liter. Budapesten a rakparton a dugóban 6 liter.Kár érte ,mert ,ha megcsinálták volna rendesen 2 személynek ideális autó....

- Tetőablaknál kezdett beázni a belső kárpit 3 évesen, első féktárcsa meglebbent 60000 km-nél ,a tavaly az ESP kábel lett hibás valahol a hátsó szék alatt , tanksapka körül megjelentek az első rozsdafoltok szintén a tavaly , az idén az első légzsákkapcsoló vacakolt, gyári navigciót nem frissiti a gyár

Eco Car Csikszereda

Fenntartási költség (3) Évjárat 2012
Előző autója? octavia Következő autója?
Verdikt (5.3/10)

Skoda citigo 2012 (2012)