Autók » Seat » Leon (2013)

Leon ST FR 1,4 TSI (150 Le) S&S

Tényleg az eddigi legjobb Seat(om)

Ez a második Leon ST-m. És a negyedik Seatom egymás után. (Ibiza, Toledo, Leon ST után)
Az előző írásaim:
Szeretnivaló, megbízható - Toledo
Az eddigi legjobb Seat(om) - Leon ST
És ez a harmadik TSI motoros Seatom.
- 1,2 TSI (105 Le) - Toledo (2013-as) - 65.000 km
- 1,4 TSI (140 Le) - Leon ST (2014-ös) - 74.500 km
- 1,4 TSI (150 Le) - LEon ST (hengerlekapcsolásos) (2015-ös) - 120.000 km

Egyikkel sem volt soha semmi problémám, bár az igaz, hogy nem vagyok átlagos felhasználó: havi átlag 6.500-7.000 km-t autózom, nem városban: 80 % autópálya, 10 % országút, 10 % város.

Valamennyi fogyasztása 6 liter vagy az alatt volt. Igaz, az ígéret a prospektusban 5 liter, de azért ez sem rossz. Nekem nem okozott csalódást.
Egyébként az 5 liter sem álom, ahhoz 95-100 km-es sebeséggel kell autózni ki a világból ... sikerült párszor Eger-Hatvan-Szolnok-Martfű vonalon 4,8-at mennem.

Az autóról.
FR felszereltség. Kicsit keményebb volt a futómű, mint a Style-os ST-nek. Autópályán kiváló.
Fékek szerintem nagyon jók, vészfékezésnél is egyenesen fut.
Gyári Dunlop Sport MAXX kerekek (17") hihetetlenül csendesek. Kb. 80.000-et mentem vele, még van bennük egy erős tizes.
Ülései jobbak mint a Style volt. Start-Stop szerintem nagyon jó. Teljesen jól kezelhető, kiismerhető.
Hengerlekapcsolás zseniális: autópályán 130-nál is képes két hengerrel menni. Észrevétlenül vált kettőről négyre vagy vissza.
Gyorsulás 8 másodperc százra. Elég jó. Nagyon rugalmas, 1.500 fordulat felett megjön a vízszintes nyomaték. Városban négyesben használom, országúton ha kényelmesen megyek, akkor hatósból is lehet előzni, ha hajtósan megy az ember akkor négyesből.
Autópályán 130-ról 170-re is rugalmas.

Meghibásodás nem történt, olajfogyasztás minimális, olajcsere periódus LongLife (30.000 km)

Szervíz: Seat Szabó (Budapest) - nagyon ajánlott

- Semmi

Seat Szabó (Budapest)

Fenntartási költség (8) Évjárat 2015
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 2000
Előző autója? Leon ST 1,4 TSI (140 Le) Style S&S Következő autója? Leon ST FR 1,4 TSI (150 Le)
Verdikt (9.4/10)

Seat Leon 2013 (2013)