Autók » Seat » Exeo (2009)

Exeo 2.0 tdi

Franco tábornok audija

Összetörték a hosszú távon bérelt új A4-esünket, úgyhogy exeo-t kaptunk helyette.
Nos ugye ez az elöző A4 egy az egyben...
Ettől függetlenül az ülések sokkal kényelmesebbek mint az újban. Az új A4 kényelmetlen elöl-hátul.Fáj tőle a hátam. Ez az exeo kényelmes. És nagyon tetszik az üléskárpit, ez a szürke kockás....
A kormány ugyanaz a tökéletes méretű és fogású korm.kerék mint az audiban, de ezen egy kissé vékonyabb a bőr, és nekem még jobban tetszik. A legjobb kormány amit valaha fogtam, tekertem. Illetve a tekerés már más kérdés..Ennek a szervója lágyabb, és lusta sokat vezető emberként nekem ez jobban tetszik. Az új A4 szükségtelenül kemény.
Az elsőkerék hajtás, és a dízel nyomatéka viszont ráncigálja ki a kezemből, jobbra-balra...Szerencsés BMW-s korszakom alatt ettől nagyon elszoktam, és sosem fogom már egy elsőkerekes autó vezetését élvezni.Sőt. Álláspontom szerint ez az egész nonszensz.Ekkora nyomatékhoz egyszerűen nem való a front hajt.!
Tetszik az egész belső dizájn. Jó a műszeregység (A4 kupé), főleg a kis külöálló kerek hőfok, és üzemany.szint jelzők..Oyan kis aranyos, hangulatos,régi időket idéző félék:)
Nem zörög semmi,minőséginek hat az összeszerelés. Csak egy leheletnyivel zajosabb mint az új A4. Még mindig elcsodálkozom, hogy amikor lepillantok a kormányra, nem csillagot vagy propelert, karikákat, hanem S betüt látok:)
A kételső ülés között viszont vannak problematikus részek...Ezek a kézifékkar (nagy hagyományos, hosszú, nagy erőt igénylő), és a könyöklő.Ha ez útóbbit lehajtjuk,eltakarja a kéz.kart:)Ergo nem lehet behúzni:) Mitöbb ha le van hajtva a könyklő, nem lehet rendesen hozzáférni a váltókarhoz! Csak csuklóból lehet váltani, ami jól hagzik, de se nem kényemes, se nem gyors..Szóval a könyöklő csak autópályán használható...
Ja.. A váltó semmi különös. A hátramenet kapcsolásához elég nagy erő kell.
A kuplung meg elég mélyen van.Teljesen ki kell nyújtanom a lábam ülés-dőlésszögtől függetlenül, hogy kinyomjam.(177 cm vagyok) Nem kényelmes dugóban.
Hátul a lábtér kevés. A csomagtartó kicsit szűk. A fűtés, rádió gombjait tanulni kell. A leggyengéb dízel is jól mozgatja, de mivel én alapvetően gyűlölöm a dízeleket,mint az alkoholmentes sört, erről többet nem is nyilatkoznék.
Összefoglalva.Cégautónak jónak tartom, fele ennyiért 4 kerék hajt.-sal, benzines turbómtorral meg is venném:)
Bár nem szép se elölről, se hátulról (csak oldalról),megnézik az utcán nagyon.Mert ritka.
Nem vagyok oda érte, nem venném meg, de szimpatikus autó. És szivesebben vezetem mint az új A4 2.0 tdi mtronic-ot! Az maga az unalom.

- semmi még

sehová