Autók » Seat » Ateca (2016)

Ateca 1.4 EcoTSI Style Wave

Családi autónk

Lassan egy éve járunk vele. Külső: Fehér, gyöngyház metálhoz hasonló festés, full led első (nagyon jól világít, nem vakít), hástó lámpák (rossz időben is nagyon jól láthatóak), kivéve a hátsó index és tolató lámpa (az nem LED, de jól láthatók). Van rajta króm csomag. Belső: elég jó masszív ülések elől-hátul, csendes belső, 140 felett kicsit hangos. Nekünk kényelmesek mivel nem vagyunk oly magas emberek. A hátsó ülések is kényelmesek, nagy a lábtér az első ülések mögött, gyerekek is kényelmesen elférnek hátul. Ezek vannak benne a szériafelszereltségen kívül: Adaptív tempomat, Dupla csomagtérpadló, Külső krómozott design, Praktikum csomag, Riasztóberendezés, SEAT Full Link. Térelválasztó háló. Tetszik az adaptív tempomat, amit hosszú úton kiválóan lehet használni, kicsit nehéz volt megszokni. Jó a Seat Full Link. Jó, hogy átvetíti a telefon (IOS, Android) bizonyos funkcióit a képernyőre, lehet használni pl. a Google térkép. A csomagtartó némileg kisebb, mint a korábbi autónknál volt, de legalább nincs olyan mély, inkább olyan "kockás", jól pakolható, kihasználható kb. 510 l, a leírás szerint. Vannak fülek benne a csomagtérrögzítő hálónak is. A fogyasztás (6 sebességes): városban, mint minden autó ez is "sokat" fogyaszt kb. 8,5 l/100 km, sima közúton kb. 5,5-6 l, autópályán 140-150 km-nél kb. 9-10 l, ha még gyorsabban megyünk akkor sokat. A számítógép fogyasztásmérője városi forgalomnál 4-5 dl csal lefele, hosszú úton viszont pontos volt. Most 19500 km van benne, eddig olajat nem kellett utána önteni. Van benne fárdságérzékelő, de az nem használható semmire. Az viszont tetszik, hogy jelzi, ha fogyóban van az ablakmosó folyadék. Az elektromos kézifék és a visszagurulás-gátló is hasznos benne. Jól kormányozható, út tartása kiváló, nem billeg, nem bólogat, kanyarokban stabil, viszonylag jól gyorsul. Szerviz intervallum kijelző érdekes, mert ha sokat megyünk városban, akkor előrébb hozza az olajcserét, ha tartósan hosszú úton vagyunk, akkor kitolja. Összességében jól használható, praktikus személygépkocsi, tudom ajánlani mindenkinek.

- Még semmi, de a bal első ablak, ha felhúzódik akkor "kerreg", de nem jellemző. Ez volt a Skodánál is.

Még sehova.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2016