A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Seat » Altea (2004)

Altea 2.0 PD TDI Stylance 

Az ítélet értékelése
-nincs még értékelés

Jó, Jó és Jóóóóóóóóóó :) Dögös, erős, vagány!

Szöveges ítélet

Amiért megvettem: kezdett "szétesni" alattam az előző autóm és szimplán ez volt az egyetlen (az elérhető árkategóriában lévő kocsik között) ami tetszett. Na jó, az első voks a Leonra esett, de családos emberként az kicsi lett volna. A kocsi, kívülről: kegyetlenül eltalálták a formáját, főként egy kis sötétítéssel és az utólag vásárolt méretes FR-felnikkel döbbenetesen jól nézett ki, a komplett család, baráti társaság, munkatársak hadának azonnali kedvence lett. Belülről: mindenki szidja, nekem speciel tetszett. Egyedi, vagány, más mint a többi kocsi. A teljesítménye: a 2.0 PD TDI veszettül jól vitte a hátán a kis kasztnit, a jelenlegi, 200 LE körüli autóm sem sokkal fürgébb.

A 2.0 PD TDI motorról mindenki le akart beszélni, a szerelőm azt mondta, hozzá ne menjek többet ha megveszem. Jelentem alásan, a motor 100%, nem ment ki a PD elem, a lendkerék stb pedig hajtottam rendesen. Ami vicces, egyben bosszantó volt:

1. valahogy szándékosan olcsóbb hatást kelt, mint egy VW...de tényleg, néha már-már röhejesen látszik az autón, milyen görcsösen ragaszkodnak a mérnökök az "olcsóbb de sportosabb mint a konszerntárs" filozófiához

2. a széteső beltér, leszakadó panelek, kieső gombok, apró, olcsó de röhejes minőségi gondok. Frankó német alkatrészek tróger spanyol kezek által = Seat :)

Miért adtam el? Szánalmasan hangzik, de a munkámnál fogva kellett egy férfiasabb, nagyobb presztízsű autó, ez már sajna túl csajos vagy éppen hülyegyerekes volt. Egyébként a kocsi bombajó, gyönyörű, megy mint a golyó és ami a maga fajta autóbolondoknak a legfontosabb: szeretni való (kb. mint egy Saab vagy Alfa). Ennyi.

És egy fontos tanács a vásárlás előtt állóknak: az 1.6 benzin és az 1.9 TDI borzadály lassú, lomha, kiábrándító a sportos karakterhez. A 2.0 PD TDI telitalálat, szimplán kerülni kell az olcsó üzemanyagokat és a hirtelen indítást / leállítást. Szóval hajrá Seat, jó a kocsi!

Hibalista

- Mindenféle apró-cseprő kütyü az utastérben, jelentéktelen tételek, de néha nagyon kihoztak a sodromból: pár alkalommal a kezemben maradt 1-2 burkolat, gombok, melyek erősebb nyomásra "beleestek" a műszerfalba stb...Ezeken felül csak a kopóalkatrészekre kellett költeni: fékek, futómű, erre főként a nagy felnik miatt. A végére jött egy karácsonyi meglepi váltóhiba, ekkor ment a háztól :)

Ide hordtam szervizbe

Értékelése:

Képek az autómról

Fenntartási költség (7) Évjárat 2005
Kényelem (6) Használati időtartam 3 év
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 140000
Megbízhatóság (8) Vezetett km 60000
Szerviztapasztalat (8) Átlagfogyasztás 6 l
Előző autója? Toldeo Következő autója? 9.3 TTiD
Ennyire szerette (9) Megérte a pénzét? igen
Verdikt (8.0/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Seat Altea 2004 (2004)

További ítéletek (68 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)