Autók » Seat » Alhambra (2010)

Alhambra 2.0 CR TDI

Sportos tank

2016. januárban vásároltam magánszemélytől 73.500km-el. Hosszabb távú utazásokra tervezték, ekkor klímával 5,5-6l fogyasztással beéri a több mint 1800kg-os "tank". Csak városi használatban, folyamatos klímahasználattal maximum 9,2litert kért. A motor 140LE dízel, ami dinamikusan mozgatja az autót, de legjobban a 170LE illik hozzá a nagy súly miatt. A 7 ülés kiváló, külön, külön is mozgathatók, a hátsó kettő a padlóba síkba csúkódik. Ebben tényleg elfér 7 felnőtt is kényelmesen, mégis sportos az autó megjelenése. A kényelem fejedelmi, az ajtókönyöklő széles, öblős, leginkább ez tetszett már első beüléskor. Az ajtók szélessége, belső kárpittal több, mint 20cm, így azok becsukása után valóban olyan érzetünk támad, mint ha egy tankban lennénk. A középső kartámasz is nagyon jó helyen van, rendkívül jól tartó, több pozícióba állítható ülések, a kilátás is tökéletes minden irányba. Első olyan autóm, ahol a 187cm magasságom ellenére a sofőrülést csak félútig állítottam, a leghátsó ütközőig tolva alig érem el a pedálokat!

Negatívumok: az audió rendszer elég gyenge, nem egy koncert hifi. A hátsó lengőkar szilentek hamar kiszáradnak, nyikorognak. A gyári 16" alukerekek rendkívül kicsik, abszólut nem illenek a magas autóhoz, 18" alatt ki sem adnám a gyárból. Meglepett, hogy Reference (alapfelszereltség) ide-oda, de nincsenek első ködlámpák az autóban. Utólag 100eFt belevarázsolni (műanyag keretcserével, gyári hella ködlámpákkal). Kb olyan, mintha biztonsági öv nélkül akarnék autót eladni a 21. században. Aki teheti vegyen Style felszereltséget, abban nem csalódik.

Összességében kiváló autó, majd 50ekm után újra írok, remélem csak pozitívat.

- Hátsó lengéscsillapító porvédők, tolatólámpák foglalatai (korrózió).

Magánszerelő

Fenntartási költség (5) Évjárat 2011