Autók » Saab » 9-3 (2002)

9-3 2.0 t Vector Cabrio

Hétköznapinak nem, hobbinak talán

Használtan került a családunk életébe. Az én autómat sokáig szervizelték (honda) és munkába járáshoz kölcsönkértem apám hobbi autóját. A kb 1 éven át tartó rendszeres Gödöllő-Bp távnak köszönhetően szereztem vele tapasztalatot és szerettem meg :).

Kuplung volt az első dolog vétel után amit cserélni kellett.Ez benne volt a pakliban habár csak 110 000km volt benne igazoltan (saab kereskedés autója volt). A futóműve háát.. talán kicsivel van az átlagosan jó felett. Kanyarokban kijönnek az erősségei, de az úthibákat csak nagy felütések árán (amik amúgy hangosak és azt az érzést keltik az emberben hogy azonnal le kell húzódni és megnézni nincs e baj) képes csak elnyelni. Itt azt is hozzá kell tennem hogy 17es felniken megy és nagyon alacsonyan van. A motor teljesítménye megfelelő. Fogyasztása vegyesbe 10-11 liter. Ha valaki nagyon sóher módon közlekedik, klíma nélkül és felhúzott ablakokkal,tetővel akkor vegyesbe ki lehet hozni belőle 9-10 litert. Ez ugye egy "prémium, presztizs" autónak számított a maga korában ezért hiába a 2 liter+turbo nehogy azt gondolja bárki is hogy ledurrantja a fejét a nyakáról.Kultúráltan adja le a teljesítményét, de van egy minimális "bugi" abban amikor egyszer csak eltűnik a turbó lyuk, "hirtelen" kapsz plusz 40 lóerőt és a gyári műszer mutatja hogy mennyire fujja meg a motort :) . Összességében a kinézete a teljesítménye és az első 2 utas kényelme mai szemmel is átlagon felüli és a használtautó piac árait nézve csábító is lehet

DE

Ebben az autóban bármi...ismétlem BÁRMI el tud és el is fog romlani. Akik érzékenyek a a minimális műanyag rezonálás hangokra azok kerüljék el! Alkatrészek vannak hozzá és ez jó hír mert kellenek is, habár a legjobb megoldásnak az elromlott gyári alkatrészek felújítását mondják. Akár hogy is drága mulatság fentartani. Ez még mindig nem lenne akkora probléma mert szerethető, de ha szigorúan vesszük ez lényegében egy Opel vectra amire ráhuztak egy drágább kabátot és ekkor elgondolkozik az ember, hogy miért éppen egy ilyet tartson fent nem pedig egy vele egy idős merci vagy e46 kabriót. Ekkor jön az a válasz hogy te nem akarsz egy tucat autót és elkezded bemagyaráznmi hogy mercit meg bmw t villogós parasztok vesznek, de te egy saab os emberként csak közel a másik két márka tulajdonságait akarod,de nem akarod hogy összekeverjenek velük.

Összességében egy szerethető, drágán fentartható kényelmes szép,jó autó amit csak hobbi célra tudok ajánlani.

- Tetőmozgató hidraulika motorból folyt az olaj - kuplung csere 2x 150 000km en belül - hangrendszer erősítője (2 hétig keresték hogy miért búg) és ez valamiért hatással volt a klíma rendszerre is https://www.youtube.com/watch?v=dNeT5l1PbAs (ha valakit érdekelne) - Kulcs nem indította az autót (ha jól emlékszem 45 000Ft volt) - és még pár olyan dolog amiket nem igen tudok megmagyarázni. - A legnagyobb problémája az hogy zéró előjel nélkül produkál hibát.Elmész valahova fél óra múlva visszamész a kocsihoz és lehet hogy már nem indul be.

Sziki-Car Kft.Mindent jól megcsináltak,de azért nem a legolcsóbb hely.

Fenntartási költség (2) Évjárat 2003
Előző autója? 2003 Accord 1.8 vtec Következő autója?
Verdikt (4.8/10)

Saab 9-3 2002 (2002)