Autók » Renault » Thalia (2008)

Thalia 1,4 Privilege

Francia csók

Nagy döntés előtt álltam. Új autót kell vennem. A "nagy" ladás múltam, valamint egy kis escortos "rettenet" után elegem lett a kiszámíthatatlan használt vasakból. Sosem voltam francia-párti az új thalia viszont valamiért mégis megtetszett. Elsődleges döntés az ár-érték arány volt. A kategória legolcsóbb, ugyanakkor legjobban felszerelt autója. Kedvező gyári fogyasztási adatok, óriási csomagtartó, elfogadható megjelenés. Sokat változott-főleg külsőben-a régi thaliához képest.
A fedélzeti computer pontos, megbízható, jó társ az utazásban. A kormányról vezérelhető rádió is nagyon hasznos. A 4 beépített hangszóró jól szól.
A fogyasztási adatok bejáratósan városban, hidegben 8 liter körül mozogtak. 3000 km után már kedvezőbb a kép, ha pedig emellé az idő is javul akkor teljesen jó lesz. A váltó pontos, bár -lehet a bejáratás miatt- sokszor nehezen veszi az 1-est. 3000 felett jól húz, bátran lehet vele előzni. Az 1,4-es motor szerintem kell bele.
Hátul lehetne tágasabb is, bár mivel kisautóról beszélünk még az is elfogadható, főleg hogy én úgysem hátul ücsörgök.
Először azt hittem hogy kicsi a visszapillantó, de aztán rájöttem hogy annyira nem is.
A csomagtér óriási!!! Eddig akárkinek mutattam el volt ájulva. A csomagtérajtó csukódhatna szebben is de még ez is elviselhető.
Az ülések jól tartanak, jól állíthatók.
Részemről nagyon jó döntésnek tartom a választást, nyugodt szívvel merem ajánlani másnak is.

- Mivel másfél hónapos a kicsike, így semmi.

Formont Autóház

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Előző autója? escort Következő autója? honda accord
Verdikt (8.2/10)

Renault Thalia 2008 (2009)