Autók » Renault » Talisman (2015)

Talisman 1,6 DCI 130 PS 320Nm

Szerencsét hordózó cirkáló

Az autó hatalmas, nem fér be akármelyik parkolóhelyre, de nem is a parkoló az élettere, országútra és főkép autópályára való, városi futkározós autónak nem alkalmas, egy cirkálóhoz tudnám hasonlítani.
Az 1,6 DCI a KRESZ betartásához bőven sok, nyomatékos, alulról is jól húz, autópályán sem eszik többet. A négy tárcsafékre még rásegít a kipufogófék, - mint a versenygépeknél.
Még most is sokan megfordulnak utána, jó ránézni, egy egyéniség.
A beltérben négy FELNŐTT ember is kényelmesen utazhat, a csomagjaival együtt.
Hátul a középső fejtámla zavar a kilátásban hátrafelé, ki is vettem.
A radar segít a tolatásban.
Az autóban minden testre szabható mint egy androidos telefon, az index hangja a lámpák, üdvözlő fények, a masszázs ülések, a kijelzők formája, színe, információ tartama, a kormányzás és a motor gázreakciója is, például a Sport fokozat teljesen bevadítja, az ECO pedig nyugdíjast csinál belőle, olyan mintha kicserélnék az autót alattad, annyira más vezetni.
Hatékony az elektromos kiegészítő fűtés.
Az R-link szoftverrel megküzdöttem, de utána teljes sikerélmény, az alkalmazások kínálata lehetne nagyobb. Jönnek a frissítések, a levelek, az időjárási hírek, mindig online az autó, automata segélyhívó is része a szoftver csomagnak többek közt, az érintő képernyő kezelése elvonja a figyelmet, a tempomat kapcsolót szokni kell, idióta helyen van.

Még egy fontos dolog, az extrának tűnő dolgok nem azok, a felszereltség részei...

- Semmi, 5 év garancia, majd utána talán. - Az előző Renault is bizonyított, 13 év alatt, csak olajat, szűrőket és lengéscsillapítókat kellet cserélni.

Maros szerviz.Téli gumi és felni vásárlás, TPMS szenzor rendelés szerelés.A megrendelt gyári szenzorok öntanulóak, a pozíciójukat, és a kalibrálásukat is a menüből indítva az automata felismerés menü elintézte.Nem nyúltak le a programozásért...

Márkaszerviz Győr. 13000 Km Éves átvizsgálás, pollenszűrő csere, a motorolajat és a szűrőt extrán kértem cserélni. A hosszú olajcsere periódusban nem hiszek, pláne nem egy turbó motornál.Kellemes pozitív csalódás, időpontra mentem késtem, de rugalmasan kezelték, végig ott lehettem az autó mellet, a szerelő precíz volt.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2016
Előző autója? Megane 2 , és Nissan Note Következő autója? Valami elektromos talán.
Verdikt (9.1/10)

Renault Talisman 2015 (2016)