Autók » Renault » Talisman (2015)

Talisman 1.6 turbo benzin

Mint a Fehérvár áruház, minden nap történik valami!

Nagyon tetszett amikor megvettem, csodálatos forma nagyon kényelmes, rengeteg extra. Volt már előtte több Renault modellem is szerettem ezeket.
A Talisman-nal is szerettem volna barátságot kötni, de ez nem sikerült. Nem szívesen cserélek autót, de most szükséges volt. Olyan volt mint a régi reklámban a Fehérvár áruház, minden nap történt valami. Szinte nem volt nap, hogy a kijelzőn valami piros tiltó felirat ne jelent volna meg. 3 évesen 55.000 Km-el vettem teljeskörű garanciával még 2 évig. Kezdődött azzal, hogy nem voltam figyelmes amikor vásárlás előtt kipróbáltam, így csak pár nappal később jöttem rá, hogy az automata váltóval gond van. Nyisszanó hangot adott páratlan fokozatok váltásakor és ahogy mentek a kilométerek már enyhén rántott is. Nem gond, van garancia bevittem a szervízbe javításra. Javítás helyett a szerviz elmondta és le is írta, hogy az autó hiba mentes a váltó hang az autó sajátossága. Na itt akkor megijedtem, hogy nagy bukás lesz ez az autó. Nagyon sok utánajárással és ügyintézést követően, miután állandóan a szervízbe jártam vagy telefonáltam és egy órát autóztam egy műszaki szakértővel megértette a problémát és megjavították garanciában a váltót, jó lett. Ettől a pillanattól kezdve nem mertem komolyabb gázt adni, nehogy visszatérjen a hiba. További problémák: befogott az elektromos kézifék egy mosó előtt pont amikor be kellett volna mennem. Az autó nem mozdult sehová. Rángattam nyomkodtam mindent egyszer csak elindult. Néhány nap múlva nem indult az autó. Ekkor is próbálkoztam egy órán keresztül mindennel amikor is gondolt egyet és beindult. Az akkumulátort kicseréltettem biztos ami biztos. Pár nap múlva a jobb első ajtókilincs nem érzékelt nem nyitott, a hátsó igen. Pár nap múlva már a hátsó sem. Szórakoztam a menü rendszerrel ki be kapcsolgattam egyszer csak magához tért. Pár nap múlva egyenetlen volt az alapjárat, kiírta ellenőriztessem a befecskendező rendszert. Leállítottam-vártam beindítottam eltűnt a hiba. Összességében szinte mindig elszórakoztatott valami villáskulcs szimbólummal és valami piros kiírással. Összességében folyamatosan azt éreztem egyszer csak otthagy majd valahol.

- Automata váltó, Akkumulátor, Elektromos kézifék, Ajtó szenzor, stb.

Renault Dél-Pest

Fenntartási költség (5) Évjárat 2016
Előző autója? Superb Következő autója? Mondeo
Verdikt (3.9/10)

Renault Talisman 2015 (2016)