Renault Hungária szégyene
Szöveges ítélet
A gépkocsit azért vettük, hogy kissebb fogyasztása legyen. Ennek az igénynek maximálisan megfelel. Kényelmes, biztonságos.A motorja nagyon jó hisz 30 éve vezetek különféle kocsikat. Nem tudom mi azoka hisz az elöző Scenikünk melyet 3 éves korában adtunk el egy trafó hibánál nem produkált többet 56 ezer kilóméterrel. Jelenlegi kocsinkban 54 ezer kilóméter van. Ennyit nem idegeskedtem és nem veszekedtem egy ilyen drága autó miatt. Amikor Trabant kombim volt az megbízhatóbb volt.
Hibalista
- Elektromos kézifék előszőr 3 napig volt a szervizben vidéken. Azután pesten a Renault Hungária azóta megszünt központi szervizében /Róber Károly körúton/ két hétig. Vezető oldali biztonsági őv vissajelzési hiba miatt kétszer. Másodszorra rögzítették az egyébként szétszedhető csatlakozót a vezetői ülés alatt. Hátsó csomagtér ajtóról lekopott a gyári lakkozás /metál szürke színű az autó/ és a műanyag borítás deformálódott a meleg miatt. 4 napig szervizben volt mig újra fújták, felíratokat cserélték és a borítást. Kompjuter hiba miatt nem volt hajlandó az elektromos ablaktörlő kellően működni. Ezért két alkalommal hiba üzenet törlésre szervizben volt egy-egy napra. Idén 2007-ben ujabb hiba után /nem működött megfelelően az automatikus világítás kapcsoló/ cserélték. Elromlott a kürt 2 napig állt a szervizben mert nem a megfelelő alkatrést küldték. Kétszer cseréltek motortartó bakot miután a dizel kocsik erre érzékenyek. A vezetői biztonsági ővet cserélték miután csak toszogatásra volt hajlandó felcsévélni magát. Vezető melletti ablakemelő mechanika törött el először.Három nap várakozás után cserélték. Majd havonta egy mechanika eltörött. Tehát három mechanika eltörött. A negyedik cseréjét én erőszekoltam ki még azelőtt, hogy számomra használhatatlanná vált a kocsi!
- Ennek örömére a két év leteltével az akkumulátor dopta fel a pacskerját. Számomra ez az autó kész trauma. Egy szerencsénk volt vettünk hozzá garanciát így bizony a Renault Hungária szívott ezen a kocsin nagyot. Igaz mi is. Sajnos Toyota hasonló kategóriájú kocsija még egy millióval lett drágább. Mindenkinek azt javaslom, hogyha teheti vegyen garanciát az autóra. Nekem a garancia bejött.
Ide hordtam szervizbe
Lantos Szerviz Kft. Marcali barátságos rendes emberek. 10
Értékelése: 10
Másik szerelő értékelése
Renault Hungária Róbert Károly krt. megszünt
Renault Hungária Fék utca
Értékelése: 6
Képek az autómról
Fenntartási költség | (6) | Évjárat | 2004 |
Kényelem | (8) | Használati időtartam | 3 év |
Teljesítmény | (9) | Km vásárláskor | 2410 |
Megbízhatóság | (3) | Vezetett km | 54500 |
Szerviztapasztalat | (5) | Átlagfogyasztás | 6 l |
Előző autója? | Scenic 1,6 Sport Way | Következő autója? | Nissan |
Ennyire szerette | (3) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (4.8/10) |
