Soha rosszabbat, jó választás volt
Szöveges ítélet
Sziasztok! Először is leszögezném, hogy disel párti vagyok, de nagyon.Nekem nem kellene benzines autó semmi pénzért (mert amiből benzines is megfelelne pl :Porshe, Ferrari....Ford Mustang , arra sajnos sosem lesz pénzem,álom-álom édes álom), mert ugye vegyük sorra pl: fogyasztás - nekem nincs tojás a pedálok alatt, átlagosan 150 km/h val közlekedek de nem csak autópályán hanem mindenhol, ha csak 15 km-re megyek akkor is. Ritkán nullázom le a computert most kb 7000 km óta nem volt nullázva és a fentebb említett tempóval kereken 6 egész az átlagom, és az mindegy hogy télen vagy nyáron klímáva(digit), most 102000 km van az autóban 4 és fél év után és ennél egyszer volt több az átlagfogyasztása több ezer km alatt az 6.2 volt ! Ezt csinálja meg egy benzines. Vagy vegyük a nyomatékot, az 1.5 dci 105 le-s nyomatéka 230 NM ez azt jelenti ugye ( benzinesek!) hogy nekem nem kell váltogatnom főleg autópályán, hanem ha lefékezel egy kamion mögött 90re utána váltás nélkül ki tudsz gyorsulni, de úgy, hogy az 1.6 os benzines nem tud követni, és neki még váltogatni kell ée kihúzatni üveghangig hogy pár km után utolérjen....XD
Lehet hogy én kifogtam és egy jó szériából kaptam az autómat, de semmi komoly panaszt nem tudok rá mondani. Teljesen automata kulcsos, kulcs nélküli indítás, automata ajtók soha semmivel nem volt gondom, 4év alatt egyszer cseréltem elemet.Nem zörög, nem csörög, szép hangja van, most -10 C-ban is elsőre indul és nyílik ha megfogom a kilincset.
Azokat megértem akik szidják az 1.4 es benzinest és az 1.5 dci 80 Le-t mert ezekkel a motorokkal nem lehet csodákat művelni.Ezek a motorok nem csak a Renaultnál hanem minden márkánál átverés,mert csak megvenni olcsó de aztán ..... nem megy... sokat eszik... persze mivel ekkora kaszni + 3-4 ember.
Egyszóval én nagyon szeretem és soha rosszabb autot nem kívánnék magamnak, de mint mondtam lehet hogy én csak kifogtam(hála Istennek!)
Hogy valami rosszat is mondjak, a napellenzőm kicsit berezeg alacsony fordulatnál, az útfekvése,kanyarstabilitása a maga kategóriájában jó, de az úthibákat, gödröket nagyon nem szereti.
Hibalista
- Kinyomócsapágy (kuplung)(fél éves volt) - garanciában kicserélték azóta sincs semmi baja.
Ide hordtam szervizbe
Mosonmagyaróvár Renault Iniciál
Értékelése: 5
Képek az autómról
Fenntartási költség | (10) | Évjárat | 2004 |
Kényelem | (9) | Használati időtartam | 4 év |
Teljesítmény | (9) | Km vásárláskor | 0 |
Megbízhatóság | (9) | Vezetett km | 102000 |
Szerviztapasztalat | (7) | Átlagfogyasztás | 6 l |
Előző autója? | – | Következő autója? | VW Passat 2.0 Pdtdi |
Ennyire szerette | (10) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (8.3/10) |
