Autók » Renault » Mégane (2002-2008)

Mégane 1.9dci

Érzékeny, de erős

A hátam mögött lett megrendelve, mert nem akartam újautót, pláne nem franciát. Mindegy mentünk érte. Nagyon sokáig intézték és szarul. Amikor mentünk érte mindent megmutattak mintegy szellemifogyatékosnak, még azt is, hogy-hogy működik az ablaktörlő és az index. Szerintem nő ne legyen autóértékesítő. Elindultunk, kellemes meglepetés. Tetszetős, de nagyon kicsi beltér, nem rossz gyári zene, közepes felszereltséggel.Nagyon jól ment és nagyon jó futómű. Bejáratás és ismerkedés. 5000km után gyilkolás. 16ezernél fékbetét és tárcsa csere, Olaszban(nagyon korrektek voltak)! Kapott, de azért ez akkor is.... Nem lehet kihozni a sodrából, nagyon max tolja az orrát. Motorelektronika átírása, nem chip. Eredmény: kb 155LE és 380NM. Nagyon durva lett. 1-es forog, 2-es forog, 3-as nyif-nyif. Beleszaladt óraszerint 230-ba. Fogyasztás vegyes taposós: 9,5l. Sok. 6.-ban 3000-nél 200kmh. Pár nap, mert gyilkoltam én hülye és az olajcsere, hiánya, mert a szervizesek:" nem kell az, ez úgy van tervezve...........". M1-es pukk és füst. Assistance felhív. Autómentő. Tünet turbó. Behúztak Siófokra. Adtak egy 1.2-es Cliót. Egy hét megyek az autóért. Lecserélték a turbót és ennyi, se olajcsere, se motor kimosás, semmi. 2 nap múlva pukk stb... Autómentő ráindít, hiába mondom ne, elektronika durr. Csere autó 1.8 Opel Vectra(egy nagy tál szar). 3 hét javítás a renult házban.Közben semmi infó csak ha én érdeklődtem, de még meg is sértődtek. Opel helyett adtak 1 hét után egy megane 1.5dci-t. Nem is olyan gyenge és jól fogyaszt. Elismerték, hogy hiba volt nem kicserélni az olajat és hogy Siófokon szarul csinálták meg, de most már jó lesz. Persze, mert kicserélték a fél autót. Megváltam tőle. Összeségében szerintem jó autó. Jól néz ki, jól megy. A hibák nagyrészt miattam történtek. Kicsi a turbó és nem bírja. Én szerettem.

- 1. menet: turbó
- 2. menet: turbó, turbócső, intercooler, stb...

Renault Siófok

Renault Ház Pest

Fenntartási költség (8) Évjárat 2004
Előző autója? Következő autója? Fiat Marengo 1.9JTD
Verdikt (6.1/10)

Renault Mégane 2002 (2002 - 2007)