Autók » Renault » Espace (2015)

Espace 1.6 dci

Kényelem, kényelem, kényelem, tér, tér, tér!!

Annyira jó autónak találtam, hogy az új helyemen is ilyet kértem, csak erősebbet!

Gyönyörű kívül belül, megnézik az emberek! Mivel nagyon sokat autózom (80-100e km/év), ezért mindenképpen kényelmes, tágas (a felső-középkategóriás limuzinok csak azoknak tűnnek tágasnak, akik még nem ültek ilyenben), magas üléspozíciójú autót kerestem. Jó autó a passat, octavia, 520 bömbi, mondeo, stb... , de ezzel összehasonlíthatatlan.
Az Initiale Paris felszereltségben van pár olyan extra, amit kapásból inaktiváltam, (sávtartó, HUD, oldal radar, autómata fényszóró, mert inkább zavaró, mint használ); viszont az állítható futómű és a 4kerék kormányzás nagyon bejött! Úgy fordul a gép, mint egy golf... Ha kell kemény, ha kell ringató a futómű, azonban a hátsó néha felüt! Ezt az új autóban egyébként (2019-es 1.8 Tce) már javították, illetve az autómata fényszóró működése is tökéletesítve lett!
A 4 gyerek is kényelmesen elfér, sőt 3x2 felnőttel is utaztunk már Maranellóba, panasz nélkül!
83000 km-nél egyszercsak felforrt a víz. Kiderült, hogy a 2015-16 os twin dci motoroknál ez nem ritka, így gariban kaptam egy új motort! A motor egyébként hétköznapi forgalomban elég erős, de mióta az 1.8 Tce-vel járok, már tudom, hogy gyenge volt. :-) Előtte egy 2.0 dci Grand Scenic-et nyúztam 330 000 km-en keresztül és bár papíron a két motor kb egyforma, a 2.0 dci sokkal jobban ment! Szerintem ezt a gyár is észrevette, mert tavaly óta már ebbe is a 2.0 Dci motorokat szereli! A fogyasztás tudott 6 liter is lenni, de nekem 8 körül alakult, mert azért én toltam neki, meg tele tankkal és velem együtt mégiscsak 2 tonna...
A gyári BOSE hi-fi elképesztő (az újban még elképesztőbb), a navigáció tökéletes!
A hűthető kesztyűtartó, könyöklő, masszírozós, fűthető (az újban már szellőztethető is) ülés kombó verhetetlen ajánlat annak, aki életvitel szerűen autóban lakik napi 4-8 órákat!
A szervízben mindent megoldottak nekem, rugalmasak, amiben csak lehet, de a motoron kívül csak kopó dolgok kelletek...

Szóval egy szuper autó, ami kicsit még finomhangolva, erősebb motorral már tökéletes!

- Motorcsere 83000 km-nél

Renault Császár Veszprém

Fenntartási költség (7) Évjárat 2016
Előző autója? Grand scenic Következő autója? Espace 1.8 Tce
Verdikt (8.6/10)

Renault Espace 2015 (2015)