Autók » Renault » Clio (2013)

Clio 1,2 16v alize

Városba, agglomerációba ajánlott

Amit szeretek benne: tetszetős, jól eltalált külalak. 170 cm magas,átlag termetemre kényelmesre beállítható a vezetői pozíció. Rövid, széles és alacsony autó, kiválóak a menet tulajdonságai, kanyarban nagyon stabil, fordulókör szuper. Parkolni tolató radarral kiváló, kis helyigényű. Városban nagyon fürge, élvezetes vezetni, lehet vele pörögni, dobálni a váltót 2-4 között. Multimédia jó. Összességében jó beülni.
Amit nem szeretek: ha elindulás után a szélvédőre irányítom a levegőt, bekapcsol a klíma, de úgy, hogy ezt semmi nem jelzi ( nem világít az a kis ledecske a klíma kapcsolóban !! )Ezt gyűlölöm, utálom. Amikor megvettem az autót télen és elkezdtem használni, majdnem visszavittem, hogy magától bekapcsol a klíma kompresszor. A rugózás nagyon kis autós, a sz@r utakat megszenvedem. Autópályán , ha nem sietek, 105-110 km/h tempóval megyek, mert felette már túl magas a fordulatszám, bőg a motor, nagy a zaj. Lehet persze 130-al is nyomni, de nem neki való. Előzni nagy körültekintéssel szabad, csak ha bőven megvan a sebesség különbség. Tompított fény gyenge, keveset világít be ( a legmagasabbra van állítva), legjobb lenne állandóan távolsági fényszóróval menni( vagy hátra téglákat pakolni :-) ).
Átlag fogyasztás, ami nálam tényleg vegyes ( tél-nyár, rövid és hosszú utak, klíma ) 6,2-6,3 liter/ 100 km. 10000 km-ként mindig erre áll be az átlagom.
Munkába járáshoz, kis családi taxinak, hétvégi háznézőbe, rokon látogatásra ajánlom. Ha erre kell valakinek, megéri megvenni (használtan).

- Semmi.

Ugrics Székesfehérvár

Fenntartási költség (7) Évjárat 2017
Előző autója? Thalia 2008 1,2 16v Következő autója?
Verdikt (7.8/10)

Renault Clio 2013 (2012)