Autók » Peugeot » Partner (1996-2007)

Partner 2.0 hdi

Ha partnered van, vagy csak szeretnél, ezt olvasd el!

Sokat jártuk a használtautó piacot,nagy diesel kombit szerettünk volna, megbízható,megkímélt,magyarországit, kímás,kevés kilóméterest.
A következőket nézegettük:passat,mondeo,406,avensis,corolla. Gyakorlatilag a felsorolt modellekből egyszer sem sikerült olyat kifogni, ami a teljes márkaszervízes átvizsgálás után is rendelkezett volna a felsorolt kritériumokkal.Az autók 90 százaléka kintről behozott,visszapörgetett kilóméteres ütött-vágott, erősen tört
példányok voltak.

Ekkor találkoztunk szinte véleletlenül a partnerrel.Hatalmas mérete kítűnik a parkoló autó közűl,remek kilátás nyílik belőle minden irányba,kényelmes ülések,lágy rugózás,hatalmas, jól variálható csomagtér,alacsony fogyasztás,és dinamikus jól kihasználható motor jellemzi.A feleségem egyből beleszeretett,egyszerűen imádja vezetni.Horvátországba(nem autópályán) betartva a közlekedési szabállyokat 5 személlyel,csomagokkal megpakolva, klímával 5,46 L-es átlagfogyasztást csinált,egyszerűen nem tudok még egy ekkora méretű autót mondani ami ilyen keveset fogyasztana!
Páran írták hogy 100 km/h nál nem megy jobban,amit nem értek, nem csak hogy nagyon jól gyorsul,de a mai napig pedig lassan 200.000 km van a háta mögött 110 körül kezd el igazán húzni olyan 140 km/h ig a vége pedig olyan 150 körül lehet amit még sose próbáltam ki teljesen.Persze ilyenkor senki ne várjon 5.5 literes fogyasztást!
A típushibái bosszantóak ,de viszonylag olcsón meg lehet őket úszni,ha kicsit körbejárja az ember, és még mindíg azt mondom messze nem vészes.Ez az autó még soha nem robbant le sehol,és teljes biztonsággal ülünk be minden alkalommal.Jószívvel ajánlom a partnert bárkinek aki hasonló autót keres,mert tényleg jó!

- Sokat olvasgattam a fórumokat és a népítélet hozzászólásait,és úgy érzem elég jól sikerült szembesülnöm,kitapasztalnom a partner tipushibát, ezért most le is írnám személyes tapasztalataimat:
- - erőtlen-gyenge a motor:egr szelep meghibásodott egyszerűen lekötötték,semmibe nem került.
- -fordulatszám magas,ill 1000-1600 között ingadozik:Eletronikus gázpedál potméter 32.000 ft,vagy csak a kábele.(kábelt nézetni meg először!!!!)
- - ablakmosó fordítva működik vagy csak hátrafelé spriccel:Ablakmosó tartályon lévő szelep koszos,elég csak kipucolni.
- -index:csak akkor kapcsol balra, ha lassan húzom le:megszoktuk :)
- - segédkar stabilizátor:cseréltünk jópárat a 3-4-5 ezer forintosból volt ami 1 hónapot se bírt ki.Vagy gyárit kell venni 11000ft,vagy kb 6.000 ft ért (márkát sajnos nem tudok) piros zöld dobozban lévő olasz márkát az már több mint egy éve gond nélkül bírja.
- Égszíj tárcsa zörgött:két féle van 30 ezerért dupla tömegű és 10 ezerért könnyített, mind a kettő gyári senki nem tudta mi a különbség köztük az olcsóbb tökéletesen bevállt.
- - motor gyenge volt olyan mintha nem kapna elég levegőt:légtömegmérő csere új 32.000 -ft vagy pár ezer forintért javítják inkább az utóbbit javaslom.
- -hátsó ajtó teleszkóp nem tart:csere 40.000 ft-ért vagy újratöltés 4.000-ért talán az utóbbi.

A lényeg ,ha a garancia lejárt a PEUGEOT MÁRKASZERVÍZEKET MESSZE NAGYÍVBEN ELKERÜLNI!
Alkatrész sosincs mindenre várni kell 1-2 hetet,folyton tele vannak munkával,amit megértek mert nem tudnak elsőre megcsinálni semmit,de a legnagyobb gond ,hogy nem értenek szinte semmihez!!!

- Uram úgy néz ki megdöglött a túrbó a kocsiba a jó hír ,hogy fel tudjuk újjítani és akkor csak kb 120-150 ezer ft.Valódi hiba egr szelep beszart, javítva ingyen!!!!!

- Hát ez sajna computer 400.000 ft, és ebből nincs bonott újat kell venni.Valódi hiba légtömegmérő 32.000-ft ért amit javítanak is pár ezer forintért,de a compuer is javítható ,ha úgy alakul!!!

Márkaszrvízekbe alulfizetett szerelők minimálbérért,jönnek-mennek nulla szaktudással,vagy hatalmas nemtőrődömséggel ímmel ámmal,szinte már szivességből dolgoznak,tisztelet a minimális a kivéltelnek! Csak a legvéső esetben vinni oda az autót,és árajánlatot kérni minden esetben,majd elvinni máshová és ott is megnézetni!

Maszek szerelő,nem peugeot specialista de mindent meg tudodtt eddig csinálni vagy megmondta,hogy ehhez a részéhez ő nem ért és hová vigyem.Biztos ,hogy mindenki közelébe van becsületesés megbízható szerelő.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2000
Előző autója? Szuzuki Következő autója? Még nem tudni :)
Verdikt (8.2/10)

Peugeot Partner 1996