Autók » Peugeot » Expert Tepee (2007)

Expert Tepee 2.0 HDI 120

Egy kicsit tartok tőle, de szeretem

Kíváncsi voltam, hogy családi autóként hogyan válik be egy ilyen kisbusz - egyelőre nem kellett csalódnom. A magasabb felszereltségűt (Symbole) és feltétlenül a hosszút érdemes választani, hiszen ennél a hátsó üléssor mögött is marad hely a csomagoknak. A vezetési kényelem abszolút személyautós, sőt a manőverezés is furcsa már visszaülve a feleségem kocsijába. Nagyok a tükrök, jó a kilátás, de hátulra érdemes a tolatóradart kérni, no meg biztos ami biztos a vonóhorog sem árt. A 120 LE és a 300 Nm nyomaték kellő dinamikát ad, érdekes, hogy a fokozatok meglehetősen hosszúak. Ez leginkább az autópályán kedvező, hiszen hatodikban 140-nel gond nélkül lehet autózni, sőt... A fogyasztást illetően egy kissé kedvezőbbet vártam, városban 8.5 - 9 az átlag, mint ahogy autópályán is. Nagyon óvatosan 8 körül talán meg lehet - nyáron - állni. Az autót az elején némileg meg kellett ismerni ahhoz, hogy maximálisan jóban legyünk - nyikorgott az egyik üléssor, rájöttem, hol kell kenni, csakúgy mint a tolóajtók tömítéseit. Ezek kiszáradva szintén hajlamosak a ciripelésre. A pneumatikus rugózás egyelőre szuper, ha szükséges, például a kocsi tetejének a mosásakor, vagy parkolóházban, egy kicsit leengedem. Nyolc emberrel sem ül a hátulja. Most voltunk síelni vele, minden befér és ugyanoda feljutottam, mint a személykocsik. Bejött a baloldali tolóajtó és hátul a kétszárnyú megoldás is. Szóval egyelőre egyáltalán nem bántam meg - sem a kategóriát, mint kisbusz, sem pedig ezen belül a Peugeot Expert Tepee-t .

- Egyelőre semmi.

Autópláza - Győr

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Előző autója? Octavia Következő autója? ?
Verdikt (7.9/10)

Peugeot Expert Tepee 2007 (2007)