Autók » Peugeot » Expert (2007)

Expert 1.6 hdi

Bajmágnes

Sem rajongó ,sem gyalázkodó nem vagyok. Maximálisan nem érdekel egyik márka sem,legfőképpen ebben a furgon szegmensben.Tegye a dolgát,vigye a motyót és ezt tegye heti 5*.
Nos a jó experttel ez nem mindig igy van.
Ma is autómentő vitte el,ismét elfosta magát.
Sárkánynak volt rohangálos autója,8 honaposan 8ezer párszáz km el,hoztam el.
Bár ne tettem volna. Alig húszezret futottunk amikor már elviselhetettlen hangok jöttek a fütóműből.
2 nap leállás.
Öröm boldogság, 3 hónap mulva megint zörög valami alapjáraton..el sem akartam hinni.. Hőterelő lemez elégett,és igy kolompolt.. klassz,megint 1 nap állás..
Aztán 3 hónap csend,de jött 2011 tele,kéne füteni...na ja biztos,cserébe jó a klima :) termosztátcsere.
Aztán majdnem kibirta tavaszig,klassz surlodós hang..ez mi ? háá vízpumpa,de ha már szét van szedve ,cseréljünk vezérlést is..nem akarnék 2 hónap múlva megint leállni.
Tudom ,könyv szerint 240.000 km nél kell vele foglalkozni,de ez csak apró eltérés 58.000 km az óra állás.
Aztán vagy 7-8 hónap csend,félelmetes ilyen sokat egy huzamban még nem müködött. Már kezdtem megszeretni,mégsem annyira szarok ezek a francia hulladékok..
De nem kell csalodnom a Francia minőségben.
Ma reggel indulnék alig 74.000 km el az autóban.. a hó esik,hideg van.
Szomszéd feketehajú lányka beröffenti a 17 éves Daewóóját és sicc el is tünt..
Velem nem ez történt,csak kattog villog ,és semmi.. szerelő kijön lap top pezsó szoftver..és BSI nem komunikál a mitoménmivel..lényeg,autómentő és kb 2-3 nap kényszerállás..
Irhatnám h kényelmes,meg szép,meg aranyos...de ez aligha érdekel ha mindig van vele macera..összeségben mai nappal megfogadtam,francia szart soha többé..

- Kereszt stabilizátor,alsó lengőkar 2 oldalon,jobb felső lengőkar,kipufogó terelő lemez,vízpumpa,termosztát,BSI,

Mivel szervizeket látunk el,igy van választék rendesen..ahol volt hely,de a jobbak közül.

Fenntartási költség (1) Évjárat 2010
Előző autója? Transit Következő autója? Hiace