Autók » Peugeot » 508 (2014)

508 RXH

A megbízható francia társ :)

Előző autónk egy Peugeot 307SW 1.6hdi (2007) volt, amit nagyon szerettünk, komolyabb meghibásodás nélkül tettünk bele kb. 200-250 ezer km-t. Az új autó kapcsán nem volt konkrét elképzelés a márkát vagy típust illetően, az elvárás az volt, hogy legyen biztonságos, megbízható, kényelmes és lehessen vele haladni ha szükséges.
Mivel a 307-es jól bírta a strapát, így először újabb Peugeot modellek között kutattam. Meg is találtam az 508-ast, amiből mint kiderült létezik hibrid-dízel hajtáslánc is. Szimpatikus volt az összkerékhajtás valamint a kedvező fogyasztás. El is indultunk egy tetszetős példányt megtekinteni, út közben egy Kia Optima-t és egy Skoda Superb-t is szemrevételeztünk, de egyik sem lett befutó. Maradt az 508.
Az autó egy technológiai hiperugrás volt a 307-hez képest. Minden elvárásunkat teljesítette. Méretéhez képest meglepően jól fekszi az utat, az összkerékhajtás nyilván nem egyenértékű egy valódi terepjáróéval, de hóban, sárban vagy csúszós úton nagy segítséget jelent. A futómű nagyon jól bírta a megpróbáltatásokat, nem volt vele semmilyen probléma, viszont eléggé keményre van hangolva.
Az autóban robotváltó van, ami szerintem katasztrofálisan működik bármilyen automatához képest. Egyáltalán nem vált finoman, ha a hibrid akkumulátor lemerül, akkor kifejezetten rángat, de egyébként teszi a dolgát és nem jellemző rá a meghibásodás. Olyan embernek aki nem vezetett valódi automatát, annak ez a fajta robotváltó pontatlansága és vehemenciája nem biztos hogy feltűnik. Még igy is kényelmesebb mint egy manuális.
Az autónkban LED lámpák vannak, nagyon jó a fényerejük és van benne automata távfény is, ami elvileg ha szembe jön egy autó akkor lekapcsolódik. Több kevesebb sikerrel...
A beltér ebben a kategóriában szerintem jó minőségűnek nevezhető, viszont így közel a 300 ezer kilométerhez sok helyről hallatszik zörgés, ciripelés.
Az ülések tág határok között állíthatóak, kényelmesek. Van ülésfűtés és "masszírozás" is, utóbbinak nem sok hasznát látom, annyit csinál, hogy a gerinctámaszt fel-le és ki-be periodikusan mozgatja. Sosem használjuk.
Az autóban negatívumként említeném, hogy nagyon gyér a tároló rekeszek száma.
A kis hiányosságok ellenére szeretjük ezt az autót, azt gondolom megszolgált Minket, akár csak az előző francia társa.
Összességében szerintem egy jó, megbízható autó, kényelmesen lehet vele utazni hosszabb távokat. Ja és takarékosan.

- -150 000 km-nél a parkoló radarok központi egysége romlott el, javítását a 3. márkaszervíz vállalta el Debrecenben. A javítás költsége 400 000 Ft volt, az autót 3 hétig kellett nélkülöznünk. Az első két szerviz nem vállalta a javítást, arra hivatkozva, hogy az autó hibrid és nincs a típussal kapcsolatban javítási referenciájuk. Nem értettük ez a hiba hogyan függhet össze a hibrid meghajtással. - - -280 000 km-nél a részecskeszűrő kezdi megadni magát, ennek cseréje a közeljövőben megvalósul, árat még nem tudok.

Kerekes Autószerviz BükkábrányA márkaszervizzel kapcsolatos negatív élmények után választottuk a közelben lévő autószerelőt ami jó döntésnek bizonyult, ugyanis az autót mindig időben és kifogástalanul szervizelték.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2014
Kényelem (7) Használati időtartam év