Leó, a mi oroszlánunk
Szöveges ítélet
Vásárlás előtt nem volt konkrét elképzelés márkás és típust illetően. Korábban még azt mondtam, hogy soha nem kell francia autó, pláne nem automata váltóval...
Ezres C Corsa után csak "erősebb" autókat hajtottam, 160-200 lóerő között.
A vásárlásnál fontos szempont volt, hogy kényelmes, erős, de takarékos legyen. Nyilván szeretne az ember minél több extrát kapni a pénzéért, így ár/érték arányban győzött az 508.
A modell 2.0 és 2.2 motorjairól olvastam, hogy legendásan megbízható, így leszűkült a keresés kb 50 db autóra. De ha már lúd, legyen kövér, miért ne lehetne egy automata váltós 2.2 GT?
Hosszú hetekig kerestem a megfelelő darabot, míg megtaláltam a tőlem 400 km-re lévő áldozatot. Gyors telefon még este, a tulaj elmondta, mit érdemes róla tudni. Másnap 10 óra körül már be is ültem a gyönyörűségbe.
Már a próbaúton is éreztem, hogy minden rendben van a géppel, meg sem látszik rajta a majd' 200 ezer km. Kezet ráztunk, majd újabb 400 km hazáig, de már a saját autómban.
Tempomat 130-ra beállítva, ülésmasszírozás bekapcsolva. Úgy éreztem magam, mint egy király a trónján.
Hihetetlen, mennyire kényelmes, tágas a beltér. Korábban vezettem 307-est, de Ég és Föld...
Most kellene jönnie a buktatónak, de... nem volt. Télen, nyáron gombnyomásra indul. Mindig megkapja a karbantartást, max. 10.000 km egy olajjal.
JBL hifi: nagyon szépen szól, nem volt még olyan autóm, amiben a mélynyomó mellett elől középen egy hangszóró is helyet kapott.
Masszírozós, memóriás ülés: bár sokat nem szoktam állítani az ülésemet, egy takarítás után nagyon jó érzés, hogy egy gombnyomásra a jól megszokott pozícióban vár. A masszírozást már csak hosszabb utakon használom.
"parkolóasszisztens": Amióta megvan az autó, kb. 3x használtam. Index ki, lassan elgurulni az üres hely mellett, majd az autó jelez, hogy menni fog e, vagy meg se próbáld.
Elektromos csomagtér ajtó: Egyik kedvenc funkcióm, bevásárlásnál aranyat ér a kulcsról is távolról nyitható csomagtér. Hátránya, hogy az utastérből gombnyomásra nem lehet zárni.
Kulcsnélküli bejutás/indítás: Nagyon eltalálták a kormány bal oldalán lévő indító gombot. Télen be sem ülök, csak jobb lábbal rálépek a fékre, gomb megnyom, és melegedhet.
Automata távolsági fényszóró: Nagyon szeretem, időben reagál. Korábban a gyenge akkumulátor miatt kicsit későn vette le, itt is elnézést kérnék a szembejövőktől.
Világítás: Szeretem a kanyarkövető Xenon-LED párost. Mindig tökéletes fényt ad, nem akadály az eső és a köd sem.
Navi: Otthonról is frissíthető, az interneten megtalálható a legújabb térkép. Egy pendrive szükséges hozzá.
Panorámatető: utasoknak óriási élmény, sofőrként viszont csak annyit érzel belőle, hogy fényben úszik a beltér. Szeretem, mert nincs bezártságérzetem.
Head-up Display: Áldom azt, aki kitalálta. Alig nézek le az útról.
Motor/váltó: nagyon jól el van találva, aránylag gyorsan reagál, főleg Sport módban.
Fogyasztás: Kombinált: 7L/100km, országút (90): 5L/100km, autópálya (130): 6L/100km
Ami nem tetszett:
- Bluetooth hang 2 másodpercet csúszik... Mondjuk egy youtube videónál ez épp elég, hogy élvezhetetlen legyen, de zenehallgatásra tökéletes.
- A kormány nálam eléggé kopott, pedig gyűrűt sem hordok.
- Korábbi autókhoz képest kicsit feszes a futómű, kanyarban megfog, de 18" felnikkel rosszabb úton nagyon rontja a vezetési élményt.
Összességében nagyon megszerettem az autót, közel 45000 km alatt nem kellett szinte semmit költenem rá. Nem hagyott ott sehol, ez már nem az a "rosszhírű" francia gép.
Remélem lesz lehetőségem a 2019-es utódját is vezetni.
Köszönöm, hogy végigolvastad, sok szerencsét kívánok az autóvásárláshoz!
Hibalista
- El nem romlott semmi, gázolajszűrőt kellett cserélni, ez munkadíjjal 40eFt volt.
Ide hordtam szervizbe
Lanzs Autószervíz Nyíregyháza
Értékelése: 10
Képek az autómról
Fenntartási költség | (8) | Évjárat | 2012 |
Kényelem | (10) | Használati időtartam | 1 év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 190000 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 40000 |
Szerviztapasztalat | (7) | Átlagfogyasztás | 6 l |
Előző autója? | 6 | Következő autója? | – |
Ennyire szerette | (10) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (9.0/10) |
