Igásló a javából, vágtában éhesen
Szöveges ítélet
Kurta kényelmes jószág, megy is ha akarom /általában akarom/.
A 116 LE ehhez a kasztnihoz kevés, pörgetni kell, olyankor eszik. 180-200 között benyal 12 litert autópályán. 150-160 kényelmes tempóban 10l/100km, német benzinből ugyanez 1,5 literrel kevesebb. A futóműve a szar útjainkon példásan strapabíró. Egy barátom szerint nekem autóból csak tömör vas való, ez nem az de amit kap azt nagyon jól bírja.
Elől nagyon kényelmes, terpeszkedős, hátul inkább gyereknépeknek való, de utaztunk 4 felnőtt 2 gyerek felállásban Balaton környékére és nem volt horror.
Szóval nagyon jó autó, mindennapi használatban is remekül megbízható, de a fogyasztása sportos ´életmód´ esetén igencsak kifogásolható.
Hibalista
- Hátsó kipuf.dob csere (nyakban eltört)20e
- Féktárcsa csere elől kb. 25e
- Kuplung komplett szettben csere úgy 120.000-nél 55e
- Egyéb: fékbetétek elől/hátul 10 e/pár
- Féltengely szimering párban 10 e
- Gyári Clarion CD cseréje Pioneer-ra, beépítőkerettel 35 e, ha a kormányról is vezérelni akarnám akkor még 25 e, ezt már nem vettem meg bele.
-
Ide hordtam szervizbe
Csakis ismerőshöz hordtam, márkaszervíz felejtős. Minden alkatrész jó áron beszerezhető szakboltokban
Értékelése: 8
Képek az autómról
Fenntartási költség | (6) | Évjárat | 2001 |
Kényelem | (9) | Használati időtartam | 3 év |
Teljesítmény | (7) | Km vásárláskor | 75000 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 65000 |
Szerviztapasztalat | (10) | Átlagfogyasztás | 10 l |
Előző autója? | Clio | Következő autója? | Mercedes C kombi vagy PT Cruiser |
Ennyire szerette | (8) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (7.2/10) |
