Francia sprinter
Szöveges ítélet
2008.03.04.
A csaladban volt egy 206-os, 1,4 HDI. Az auto tetszett, csak kicsit lomha. Mivel leginkabb egyedul hasznalom az autot es legtobbszor varosban, mindenkeppen egy furge kisautot szerettem volna, lehetoleg 3 ajtoval. Mikor kiprobaltam az XS-t, eldontottem, hogy ez kell nekem. 77.000 km-el vettem 5 evesen leinformalva, valos kilometerrel. Megvolt az elso szerviz, olaj es szurok csereje. Mindene rendben van, majd hatso fekbeteteket kell csereljek legkozelebb.
Az auto felszereltsege mindent tartalmaz: digit klima, elektromos ablak, tukor, computer...
Sajnos a pesti utak nem kimeltek ezt az autot sem, bar a szerelo szerint meg folosleges cserelni, mar hallhato kopogas a rossz utakon. Ha hetvegen videkre uttazom ezt el is felejtem :) Ami viszont az auto erossege, az a motor. 100-ig gyorsul mint a veszedelem (2-esben). Autopalyan 150-ig kellemes, folotte kezd zajos lenni, de megy. Igaz inkabb 3500-4000-tol megy igazan. Ami a fogyasztast illeti, orszaguton inkabb 7 alatt, palyan 150 korul 8 liter. Az meg, hogy a dugoban mennyit eszik valtozo. Bar azthiszem mindegy milyen motorral acsorog az ember orakat... Remelem nem kell majd kesobb sem rosszakat irjak!
2008.09.04
12000 km-nel jarunk, tovabbra is teszi a dolgat. Ami nekem kellemes meglepetes volt az elozo benzines Passathoz kepest, hogy egy csepp olajat nem evett meg meg. Az elso ulesek kifejezetten kenyelmesek hosszu uton is, pedig eleg magas vagyok (190cm).
2008.11.25.
ELvittem akcios atvizsgalasra es vegre kiderult miert kopog az eleje: lengokar-szilentek elkoptak. Ezen kivul semmi, meg mindeg imadom. De ha mar bent jartam a kereskedesben megneztem, hogy tudnam lecserelni.
Igy tortent, hogy egy hettel kesobb megirtuk a papirokat es most varom, hogy legyartsak az utodjat. Igy elado lett, mig meg nem jon az uj, ha addig nem kel el, beszamitjak. Csak ajanlani tudom ezt a kivitelt, nagyon szerettem.
Remelem az utod ( 207 Premium 1,6 VTi ) lesz ilyen jo...
Mindenesetre irok majd arrol is;)
2008.12.05.
Valoszinu megsejtette, hogy le akarom cserelni :) Igy aztan pentek reggel munkabamenet elkezdett rangatni, mintha csak 2-3 henger menne. Szenvedesek aran el a szervizbe, gyujtotrafo csere lett a dologbol.
Hibalista
- fenyszoro izzo, klimatisztitas (1000,- akcioban), a valtogomb borozese elkopott, ujraborozes 3000,-
Ide hordtam szervizbe
Molnar Janos, Szolnok
Itt volt az elso szerviz, olaj, szurok csereje
Értékelése: 9
Másik szerelő értékelése
Peugeot City
Akcios klimatisztitas
Akcios atvizsgalas
Gyujtotrafo csere 41.000Ft
Reggel fel 9-re ertem be a szervizbe, 9-kor jottem ki a jo autoval. 10pont!!!
Értékelése: 10
Képek az autómról
Fenntartási költség | (8) | Évjárat | 2002 |
Kényelem | (8) | Használati időtartam | 1 év |
Teljesítmény | (9) | Km vásárláskor | 77000 |
Megbízhatóság | (6) | Vezetett km | 15000 |
Szerviztapasztalat | (9) | Átlagfogyasztás | 8 l |
Előző autója? | Passat 1,8 CL | Következő autója? | 207 Premium 1,6VTi |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (7.4/10) |
