Autók » Opel » Zafira (2005)

Zafira 2013 1,8 Benzin 140 LE

Első közös 25 ezer kilométerünk

Előző autóm egy VW Polo Classic 1,4-es benzines 60 LE-s autó volt ami 15 évesen 250 ezer km után eladásra került.
Évi 10-15 ezer km futásra tervezve csakis szívó benzines autókat nézegettem.
A nagyobb japán kombikat és az egyterűeket nézegettem minimum 500 literes csomagtérrel. Így jutottam el a Zafira B-hez, amit eddig nem bántam meg.
Az autót 48 ezer km-rel vásároltam a Schiller dráva utcai telephelyén.
Az alábbiakban leírt tapasztalataim az első 25 ezer km-re vonatkoznak.

Amit szeretek benne:

Az 1,8-as benzines 140 LE-s motor elég dinamikus a kocsihoz.
Átlagfogyasztása 7,5 liter.Szerintem ehhez a tömeghez érdemesebb a benzines motorokból az erősebbek közül 120-140 LE motorokat választani.
Kényelmes jó tartású első ülések.
Jól pakolható nagy csomagtér. Kanyarban stabil nem billeg jól kormányozható nincs túlszervózva.

Amit nem szeretek benne :

Kanyarodáskor az A oszlop kitakar egy elefánt családot is.
Autópályán hosszú utakon egy 6. sebesség jól jönne.
Hűtővíz hőmérséklet jelzőt szerelhettek volna bele.

- Kigyulladt egy izzó a műszerfalon amit szakszervízben orvosaltak 3000 ft-ért. - Első izzókat cseréltem már mindkét oldalon, jó nagy sz..pás volt.

Olaj, szűrők, gyújtógyertya csere, váltó kenése 47000 ft Opel Schiller váci út.Korrekt ügyintézés.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2013
Előző autója? Polo Classic 1,4 benzin Következő autója? Valami japán