Autók » Opel » Zafira (2005)

Zafira 1.9 tdi

Egy igazi családi autó.

Mikor megszületett a harmadik gyerekünk is , a régi autónk már kicsinek bizonyult. Kellett egy családi autó amibe jól elférünk a hétszemélyes egyterüek kategóriáját céloztuk meg. A Renault grand scenich és a VW turán esztétikailag nem volt elfogadható. Maradt az Opel Zafira. Budapesten több kereskedésben is jártam az élmény nyomasztó volt. Szét kopott elhasznált autókat láttam arcátlan módon 100000 km-ig visszatekert órákkal. Aztán vidéken sikerült találnom egy szép állapotú autót, cosmo felszereltségben 120 lóerős motorral.
Nem vagyok extrém magas ember /188 cm / és nem szeretek feküdni a sofőr ülésben. Az kormány és az ülés számomra jól beállítható, kényelmes. A futómű feszes, kemény, precíz. A menet stabilizátor rendszer elég korán már beavatkozik. Első alkalommal mikor sportosan támadtam egy kedvenc kanyaromat jól megijesztett.
A motor elég erős, még teljes menetfelszereléssel is /két felnőtt, három gyerek , csomagok/ jól húz. A fékek nagyon jók, egyszer elbambultam egy lekanyarodni készülő autó mögött. Vész fékeznem keltet,hát nagyon lassult, éreztem az arcomon a vérnyomást. Az utastér elég komor / elötte egy chrysler pt cruiserem volt/ sok a sötét komor szín. Lehetne világosabb vidámabb. Nincs recsegés kopogás, jól van összerakva. A kezelő szervek kézre állnak. A multi kormány istenien jó. A tempómatt precíz az eső érzékelő mindig tudja , hogy mikor és menyit kell törölni. Az utastérben van egy fantasztikusan jó dolog amit én még más autóban nem láttam. Van egy finom sárga led fény a visszapillantó tükörbe szerelve ami sötétbe kicsit megvilágítja az utasteret elől. Nem zavaró csak kis derengő fényecske, de rendkívül hasznos mert látom mi hol van , nincs az a vak sötét a kocsiban. Összességét nézve, remek családi autó. Eladásra csak azért került mert kinőttük. Sajnos hátra nem fért el a már nagyobb gyerekekre szabott három izofix ülés. Mindenképpen a lehető legnagyobb biztonságba szeretünk utazni.

- EGR szelep, - Klíma kompresszor,

Fenntartási költség (8) Évjárat 2008