Autók » Opel » Vectra (2002)

Vectra 1.8 (z18xe)

Család kedvence

Volt 1.3-as swiftünk, 1.2-es b corsám,1.8-as coupé g astrám, kipróbáltunk pár hatos mazdát.Hatos mazdát is akartunk venni, de az összes gatyára volt rohadva úgy hogy erről letettünk.De jött a gyerek és kellett egy család kompatibilis túrázásra is alkalmas gép.

Aztán valahogy feljött a c vectrák ötlete.Pár nap ha- böngészés után egyszer csak szembejött ez a kis drága, egyből éreztem hogy meg kell nézni.A kikötés az volt, legyen benzines, minimum 1.8, 4 ajtós vagy kombi, ne rohadjon és legyen benne tempomat.Az már csak hab volt a tortán hogy a színe is tökéletes.Meglestük, kipróbáltam, egyből meggyőzött, pedig nem akartam már opelt, mást is kipróbáltam volna.Más nap el is hoztuk, fülig érő szájjal hoztam haza, pedig ez is csak egy 14 éves opel, de büszkén állja az életet.Nem kopog, nem zörög, mocskosul fekszik az úton, 16-os felnikkel is szépen nyeli a rossz utat.Jól felszerelt, minden van benne, de semmi más extra, se bézs belső, se bőr.Egy megváltás volt 5évnyi ültetett veseboxoló coupé után.

Az előző tulaj pofozgatott rajta pár apróságot, mint pl vauxhall emblémák kívül belül, angel eye lámpák, két garnitúra alufelni.Szerencsére műszakilag is odafigyeltek rá.Nekem őrülten tetszik így, valószínüleg így is marad még egy darabig.

Amit a mai napig nem tudtam felfogni!
Fogyasztás:
Városban 8 felett, de ezt elnézem neki, az astrám 9 alá sose ment.
Pályán, 2 felnőtt +1gyerek, csomagtartó rottyon, kétzónás digitklímával, 6.4l volt az átlag fogyasztása, és kényelmesen előzgettünk, nem fogyott ki az erőből, de persze éreztük hogy rendesen terhelve van!!Ha nem az enyém lenne, nem hinném el senkinek.
Országúton, napi használatban 7-7.5 között lehet tartani.

Az egész család imádja.Jó végre egy olyan autóban ülni ami nem gizda, nem akar hivalkodó lenni, nem akar bmw-seket irritálni, csak egyszerűen elegáns és letisztult.

- Eddig még csak párezer km raktunk bele.A vízhűtőventillátor nem kapcsolta az egyes fokozatot, ettől függetlenül a 2-3 működött, de eleve így vettem.Jobb hátsó ablakemelő üveg rögzítő fütyit kellett cserélni, 2 nappal a vétel után eltört, meg a bal első ajtóhatároló kattogott.Kipufogó flexicső kifújt.

Saját szerelőhöz járok évek óta.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2004
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 193000