Autók » Opel » Vectra (2002)

Vectra 1.9 CDTi , 150 lóerő

A törődést megháláló Bestia

Megvettem az autót 219 000 (valós kilóméterrel ) . Gondos tulaja volt ,rendesen vigyáztak az autóra és megfelelően megfelelő alkatrészekkel volt szervizelve rendszeresen meg egyébként is látszott és érződött az autón ,hogy oda volt figyelve rá , semmi gyanús zörgés csörgés nem jött sem a futóműből ,sem az autóból ,a motornak is egészséges szép egyenletes hangja volt és teljesítményre is lehetett érezni ,hogy rendben van az autó. Tisztában voltam vele hogy egy 10 év feletti autóról van szó így hát úgy gondoltam ,hogy érdemes lenne átnézni kicsit a futóművet ,olajat cserélni szűrőkkel mindennel együtt . Vezérléscserét nem tartottam szükségesnek hiszen a kezemben tartottam a számlát amit még az előző tulaj adott az autóhoz és amit az autón található matrica is igazol ,hogy 197 000 km-nél volt vezérléscsere kompletten szóval nem volt indokolt az újboli csere.
Szóval a futóműre visszatérve cserélve lettek a toronycsapágyak ,2 első lengéscsillapító ,első lengőkarok , stab.pálca ,stab.pálca szilentek párban ahogy kell. Ezen felül volt egy kis olajfolyás a váltónál amit a féltengely szimering megoldott , aztán még főtengely szíjtárcsát is cseréltünk (típushiba) .
Amikor megvettem az autót tudtam arról a hibáról ami szintén típushibája ezeknek a motoroknak ,hogy a szívósorban lévő örvénylapátok gyárilag műanyag alkatrészből készültek és a szívósorban felhordott és lerakódott koksztól (kipufogógáz és kartergáz visszavezetés ) szorul az örvénylapátok tengelye és kikopik ez miatt a központi mozgató rudazat leesik és már nem mozgatja többé azt a részt ,így hát le lett dugózva a szívósor és azóta tökéletes. Igaz a meghibásodás nem volt annyira drasztikus ,hogy tiltsa is az autót (tehát nem fújt ki még a szívósornál ) .Volt egy olyan hiba még ,hogy az autópályán elkezdett rángatni és 3 hengerezett ,mint kiderült a félreállás után ,hogy a 3. henger porlasztó csúcs csatlakozója kontakthiábás volt ,ott helyben a WD40 és a gyorskötöző segített később pedig a csatlakozó csere , azóta tökéletes ( 6000 forint kb. az egész ,tehát szinte aprópénz)
A következő jelenség az alacsony fordulaton mutatkozott amikor a turbóból huhogó hang kezdett hallatszódni ,először csak hidegen ,később pedig üzemmelegen is csinálta. Vettem rá egy új turbót és azóta semmi gond. Aztán a klímahűtőre kaptam egy csinos kavicsot ami miatt ki is lyukadt és el is engedte szépen a gázt. Most ez a probléma lesz a következő amit orvosolni akarok .

Ez egy 12 éves autó és bizony tisztába kell lenni azzal ,hogy nem új autó ,amit használunk az elromlik. Semmi meglepő nincsen abba ,hogy a kopó alkatrészeket ,turbót , kettős tömegű lendkereket,kuplungot , klímát javítani /cserélni kell. Azt gondolom ,hogy ez teljesen normális egy ilyen korú autónál. Akinek dízel autója van az viselje a velejáróját és szervizdíjait ,különben ne vegyen dízel autót ha nem tudja fenntartani. Mindig azt mondom ,hogy a jó és időben elvégzett rendes szerviz a lelke mindennek. Oda kell figyelni az autóra és nem csak addig használni ameddig húzza a belét. 10 000 kilóméterenként kapja az új olajat és a szűrőket mert hosszútávra tervezek vele. Emelett szeretem mert jó vele utazni ,halk és kiválóan fogyaszt.

- Szívósorban lévő örvénylapátok ...... Dugózott szívósort került bele -örök élet+1 nap - Turbó gyengélkedett -új turbót kapott -azóta megy mint a távirat ! - guminyomás szenzorok cseréje. - Futómű különböző alkatrészei (lengőkarok - lengéscsillapító,)féltengely szimeringek(váltóolaj szivárgás ), toronycsapágy, főtengely szíjtárcsa - Klímahűtőt eltalálta egy nagyobb kavics és kilyukadt. - 3.henger porlasztócsúcs csatlakozó csere (kontakthiba miatt )

Törökbálinti (Weszi autószervíz )

Fenntartási költség (7) Évjárat 2006
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 219000
Megbízhatóság (8) Vezetett km 32000
Előző autója? ez az 1. autóm Következő autója?
Verdikt (8.1/10)

Opel Vectra 2002 (2005)