Autók » Opel » Vectra (1995-2002)

Vectra 1.6 16V

Kár volt eladni, jozan döntés egy vectrat birtokolni

Szerettem, ma is ezzel járnék ha lett volna eszem és nem adom el. Eladtam az új tulaj pedig fejre állt vele. Az alja rohadásmentes volt. Kár érte.
Vettem egy PD passátot, azt is szeretem, de a vectra az ifjúságom autója volt.
Karban tartottam, műszakilag minden rendben volt rajta mindíg. Horvátországba úgy indultutnk el vele, hogy az első kúton megnéztem a guminyomást, és lenyomtunk vele gond nélkül 1200 kilométert, ott egy hétig állt, nyaralás végén beülünk vissza 1200 km gond nélkül. Soha sehol nem hagyott ott, nem romlott el, nem állt le. Egyszer kifogyott belőle a benzin, akkor megállt mondjuk... A futóműve strapa bíró volt, évente cseréltem benne egy 4000 Forintos Z kart. 8 évesen vettem, 18 évesen adtam el, 220.000 km-t hajtottam bele. Olajat csipegette, utána töltöttem két csere között úgy 1 litert.
Vannak benne olyan dolgok amit a 10 évvel fiatalabb passatból hiányolok.
A vectrában hátul 3 db három pontos biztonsági öv volt, a vw nem
A kesztyűtartója nagyobb volt, és szimmetrikusabb.
A hátsó ajtón is volt oldalzseb
A tükörfűtése sokkal logikusabb, hátsóablakfűtéssel együtt kapcsolt
kényelemben szerintem nincs olyan nagy különbség, csomagtérben sem...
Előzni azzal is tudtam, 130 km/h-val ment szépen.
A passat diesel, 6.5 a fogyasztása, a vectra benzines volt, egy literrel evett többet.
Ha találnék még egy olyan jó állapotban lévőt, amilyen az enyém volt, gondolkodás nélkül megvenném.
Azok a csodálatos visszapillantó tükrök... egy autónak sincs olyan szép.
Sajnálom, hogy eladtam...

- indexkar - katalizátor - kutyacsont, vagy Z kar

OPEL OPIMPIAÉn kedves voltam, ők is, és segítőkészek is, kérdezek válaszolnak, segítenek stb.

Helyi szaki Biharkeresztes, megmondom mit kell megcsinálni, meg is csinálja. 10pHelyi szaki Debrecen olcsón, gyorsan, jól dolgozik, Alma utca talán. 10p

Fenntartási költség (10) Évjárat 1997
Előző autója? punto Következő autója? passat
Verdikt (9.8/10)

Opel Vectra 1995