Autók » Opel » Vectra (1995-2002)

Vectra 2.0i 8V

Még, még!!! Gyártsátok Újraaaaaa!!!!

Húha most kell mesélnem??Azzal kezdeném hogy egy 20-as éveiben járó fiatalember vagyok aki megkapott egy 2.0i 116 le autót...Mit csinál ilyenkor egy fiatalember??Mindent kipróbáltam vele amit csak lehetett.Ez egy olyan autó amit sosem lehet széthajtani,amit nem lehet megunni,amiért nem kell sokat fizetned,és aminek a szervizelése alig kerül valamibe.Kényelmes!200 cm magas vagyok és az egyetlen autó amiben elférek,a vezetési élménye nagyon jó,pakolhatósága szinte átlagon felüli és amit most írok az a mostani autóvásárlási világunkat dönti romokba!Miért is??Akkor sorolom:
-4 El. ablak
-szervó
-ABS
-2 légzsák
-központi zár+riasztó ami felhuzza az ablakokat
-elől-hátul tárcsafék
-KLÍMA!!
-metálfény
-színre fújt minden!
-ködfényszoró
-plüss belső
-gyári sport ülések(4 ponton állítható.magasság,támla döntés,deréktámasz állítás,oldaltartás állítás...)
-gyári jó minőségü HI-FI!!!
-4 kapaszkodó!!Kérdezd már meg benne van a Suzukiban??Vicc
-fedélzeti komputer(alázza a mostaniakat)
-Xenon!!!
-gyári alufelni 15"
-gyári sötétített ablakok
és még lehet hogy nem is soroltam fel mindent.
Ez az autó valóban megérte azt a pár százezres árát.
Ami sajnos nem tetszik és ami egyetlen szépség hibája ennek az autónak az a váltó gyenge minősége Szüleim Golf III-hoz hasonlítva,valamint az a bődületes rohadás ami megindul rajta...bár ez metálfényü de már ennek is vannak hibái.Ajánlom a metálfényü vásárlását,talán megmenekülsz...
Ami negatívum bár de funkcionalitását nem nagyon csorbítja az autónak az a müszerfalvilágítás és ehhez kapcsolódó elektronikai gyengeségek.Megoldottam!Mindenhova Led-et!!A fogyasztása tűrhető,bár én elég dinamikusan autózom,de kipróbálva egyszer nagypapásan vezettem vele egy tank benzint,13 L fogyasztás jött ki,amikor pedig dinamikusan nem hajtósan vezettem a fogyi 9L jött ki!Kérdezed miért??mert ez egy nyomatékos,erős autó ami nem szereti a 2 RPM fordulatot...számomra hihetetlen.Alig van ellenfelem a városban,pedig ez csak egy 116Le autó,még néha a nagy TDI motorokat is megeszem.Egyszerüen csak fekszel benne és mész.Ennyi.
Összegezve:
Soha ne legyen rosszab autóm,de nem is lesz mert tuti hogy addig hajtom míg megy...az pedig nem mostanában lesz.Ha szeretnél ilyen autót venni,akkor jó uton jársz hogy egy megbízható,jó menetteljesítményü,kényelmes,nagy akár családi autóhoz jussál!!!

Peace forever!A Vectra legyen veled...:)

- Hááááát.....semmi!Csak az ékszíjat a feszítővel együtt kellett cserélnem mert olyan hangot adott ki mint egy bagzó macska!A szokásos olajcsere,levegőszűrő csere,fékbetét csere,na meg a hátsó kipufogó szétrohadt,de úgy!Nem bánom kapott egy sportdobot!:):)

A szerelő Én volnék meg a tuning szaktanácsadom Zsótika,aki egy rallys gyerek de nem bírt kinyírni egy 1.6-os Vectrát!Jelzem nem az Ő hibájából!Megtett mindent...(190-nél rákuplungólt,6 féltengely, meg ilyenek.Szted?!)

Fenntartási költség (5) Évjárat 1995
Megbízhatóság (9) Vezetett km 12000
Előző autója? Következő autója? Opel Vectra 2.0i 8V 116 LE!!!
Verdikt (7.7/10)

Opel Vectra 1995